שתף קטע נבחר

עשרות מפגינים דרשו: לעצור את חוק הצנזורה

הצעת החוק של ש"ס, לפיה תיחסם הגישה לאתרים פוגעניים ברשת, הביאה כמה עשרות גולשים להפגין מחוץ למגדל הממשלה בתל-אביב. עו"ד יהונתן קלינגר, ממארגני היוזמה: "החוק הוא סכנה לדמוקרטיה הישראלית"

עשרות אנשים, לבושים בשחור ורעולי פנים הפגינו היום (ד') בצומת הרחובות קפלן-מנחם בגין מול קריית הממשלה בתל-אביב, בדרישה לבטל את חוק סינון אתרים. הם חילקו לעוברות ושבות דו"חות קנס בדויים, על לבוש לא צנוע, כדי להמחיש את הכפייה הדתית.

 

בין הארגונים שלקחו חלק בהפגנה: פעילי נוער מרצ, פעילי מפלגת תפנית, נציגים של הקהילה ההומו-לסבית ובלוגרים עצמאיים. בליווי

תוף ומשרוקיות, זעקו המפגינים סיסמאות כמו "אני לא מסכים לחוק סינון אתרים" ו"לא ניתן את הרשת לסנן".

 

עו"ד יהונתן קלינגר, מיוזמי ההפגנה אמר: "חוק סינון אתרים הוא סכנה לדמוקרטיה הישראלית. באנו למחות ולהראות לממשלה שהציבור הרחב מתנגד לחוק. פעולות המחאה יימשכו".

 

"זו הפגנה ראשונה מתוך כמה, יתוכננו עוד ארועים בעתיד ולא פוסלים את האפשרות להפגין בקרוב מול הכנסת", הוא מסביר. לפי שעה, אף נציג של משרדי הממשלה, השוכנים במגדל, לא יצא לשוחח עם המפגינים, אך קלינגר מציין כי "המאבטחים הביעו תמיכה במחאה".

 

הארוע הינו יוזמה של גולשים, בלוגרים וארגונים פוליטיים שמתנגדים לחוק ההולך ומתממש, לפיו תיחסם הגלישה לאתרים "פוגעניים", כהגדרת החוק, עד שהגולש יודיע אחרת לספקית האינטרנט. החוק עבר בקריאה ראשונה בפברואר האחרון, ברוב של 46 חברי כנסת מול 20 מתנגדים. ההודעה על קיום ההפגנה עברה בבלוגים וברשת החברתית Facebook במהלך הימים האחרונים.

 

"על פי הצעת החוק של אמנון כהן מש"ס, הצעת חוק מספר 892, ברירת המחדל של האזרחים בישראל תהיה סינון תכנים ברשת ומי שירצה להתיר את הצנזורה יצטרך לעבור זיהוי ותהליכים בירוקרטיים נוספים (שעליהם יחליט שר התקשורת). לחקיקה הזו אין אח ורע במדינות הדמוקרטיות המערביות", כך נכתב בדף של קבוצת המחאה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
" פעולות המחאה יימשכו"
צילום: ניב ליליאן
מומלצים