שתף קטע נבחר

הפיגוע במסוף: מי אחראי למחדל האבטחה?

גורמים צבאיים רמזו כי חברת "דור אלון" שמפעילה את מסוף הדלק בנחל עוז סירבה להציב במקום מאבטחים משלה מטעמי חיסכון. בחברת האנרגיה דוחים את ההאשמות וטוענים כי המקום הינו מתקן צבאי - ולכן על הצבא לאבטחו

במקביל לחקירת הפיגוע הרצחני אתמול (ד') במסוף הדלקים הסמוך לנחל עוז, אומרים גורמים צבאיים כי חברת "דור אלון" שמפעילה את המסוף סירבה להציב במקום מאבטחים משלה, ורומזים שפעלה מטעמי חיסכון. זאת על אף שחברות אזרחיות אחרות שמפעילות מסופים במעברים ברצועת עזה מפעילות קציני ביטחון ומאבטחים. בחברת האנרגיה דוחים את ההאשמות וטוענים כי המקום הינו מתקן צבאי - ולכן על הצבא לאבטחו.

 

הפיגוע במסוף:

 

הגורמים אומרים כי לחברה נאמר מספר פעמים כי הצבא נותן מענה בזמן אירוע ומבצע אבטחה היקפית.

עם זאת, אין בכך תחליף למאבטחים שעל החברה להציב על מנת להגן על נהגי המיכליות מ"מעגל האבטחה הראשון", בזמן עבודתם.

 

"צה"ל מאבטח את כל המעברים ברצועת עזה וגם אחראי על היבטי מודיעין ומענה בעת אירוע, אולם על החברות האזרחיות להציב אבטחה משלהן בתוך המעברים - בשיתוף פעולה איתנו - כדי לתת מענה מיידי", אמרו בצה"ל. "בעבר הוכח כי מאבטחים של החברות הפרטיות יעילים ומסוגלים לתת מענה טוב, וצה"ל משלים את העבודה בפעילות אחרת כמו מרדף אחרי מחבלים".

 

בצה"ל ממשיכים לתחקר את הפיגוע. הבוקר לא מועברת אספקת דלק לרצועת עזה דרך המסוף, וגם מעבר קרני הסמוך,  שדרכו מעבירים חיטה לפלסטינים, נשאר סגור. זאת בשל בדיקת סידורי האבטחה שעורך צה"ל. עם זאת, יימשך מעבר הסחורות במעברי כרם שלום וסופה שבדרום הרצועה, וכן יעברו חולים לישראל דרך מעבר ארז בצפון הרצועה.

 

גורמים ב"דור אלון" מסרו בתגובה כי החברה פעלה בהתאם לכל דרישות משרד הביטחון,

לרבות חדרי ביטחון מבוטנים וממוגנים וחומות שמקיפות את המשטח. "במקום להתייחס לעובדה שהייתה חדירה לשטח צבאי - באים ומסיתים את הזרקור לכך שלא היה מאבטח אזרחי", אמרו הגורמים.

 

לטענת אותם גורמים - מסוף הדלק נמצא בתוך נקודה צבאית, והצבא למעשה מבקש אבטחה אזרחית בתוך מתקן צבאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המסוף ליד נחל עוז
צילום: צפריר אביוב
דוחים את טענות הצבא
מומלצים