שתף קטע נבחר

סלקום גבתה תשלום בניגוד להבטחה - ותפצה לקוח

סוכן מכירות של סלקום הציע ללקוח 8 מכשירים בחינם בגלל שהוא "לקוח כבד". הלקוח הסכים, אלא שלהפתעתו הוא חויב על המכשירים. בית המשפט קבע כי על החברה להחזיר לו את הכסף בתוספת פיצוי

בית המשפט קבע, כי סלקום תפצה לקוח ב-1,500 שקלים בגין עגמת נפש, וכן תשיב לו תשלומים שגבתה ממנו בגין 8 מכשירי טלפון, אשר הובטחו לו ללא תשלום.

 

לטענת התובע, סוכן מכירות של סלקום פנה אליו ואמר לו כי מאחר שהוא ומשפחתו משתמשים "כבדים" של סלקום, החברה מעוניינת לתגמל אותם כדי שלא יעברו לחברה סלולרית אחרת, ולכן החליטה לתת להם במתנה 8 מכשירי טלפון סלולריים, כאשר על המכשירים עצמם לא ישלם התובע מאומה, אך ישלם עבור שאר השירותים הניתנים במסגרת החבילה המשפחתית.

 

לדברי התובע, בניגוד להבטחה המפורשת של סוכן המכירות, סלקום גבתה ממנו תשלומים עבור המכשירים הסלולריים, כאשר התשלום הכולל עבור כל המכשירים הסלולאריים אמור להיות 6,811.20 שקלים מחולק ל- 36 חודשים. לטענת התובע, עד למועד הגשת התביעה גבתה סלקום ממנו את הסך 2,270.40 שקלים.

 

סלקום טענה מנגד, כי התובע חתם על מסמכים לפיהם הוא מסכים לרכוש את המכשירים הסלולריים החדשים, ואף הציגה העתקי מסמכים שהוצאו ממערכת הסריקה הממוחשבת של החברה.

 

התובע טען שעל חלק מהמסמכים חתימתו זויפה, ובכל אופן החתימה על המסמכים, גם אם היתה נכונה, הרי שנעשתה בניגוד להבטחה מפורשת של סוכן המכירות.

 

מצג שווא של סוכן המכירות

השופט זכריה ימיני, מבית המשפט לתביעות קטנות ברמלה, קבע כי אכן סוכן המכירות מטעם סלקום הבטיח לתובע שיקבל את 8 המכשירים ללא תשלום, אך מצד שני החתים אותו על מסמכים שהוא רוכש את המכשירים בתשלום, וזאת בניגוד להבטחתו וללא ידיעת התובע.

 

נקבע, כי לתובע נגרמה עגמת נפש בעקבות כל הפרשה, והוא זכאי לפיצויים בגין עגמת נפש בסך 1,500 שקלים. כן נקבע, כי סלקום תשיב לתובע את כל התשלומים שגבתה ממנו בגין 8 מכשירי הטלפון, וזאת עד לסך 6,811.2 שקלים. בנוסף, סלקום חויבה לשלם לתובע הוצאות משפט בסך 750 שקלים.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי - פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודעת קמפיין סלקום. ארכיון
מומלצים