שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קמרון: הנשיא יוכל להתמודד על קדנציה שלישית
  הפרלמנט בקמרון אישר תיקון לחוקה, המאפשר לנשיא פול בייה להתמודד על כהונה שלישית. חברי האופוזיציה שהתנגדו למהלך עזבו בזעם את ההצבעה, אבל גורמים במפלגת השלטון טוענים: הצעד יחזק את הדמוקרטיה במדינה

  הפרלמנט של קמרון אישר תיקון לחוקה המאפשר לנשיא, פול בייה, להתמודד על קדנציה שלישית. משמעות ההחלטה היא כי בייה בן ה-75 המכהן כנשיא מא 1982, יתמודד שוב בבחירות שיתקיימו ב-2011.

   

  סעיף נוסף שאושר בפרלמנט קובע כי "מעשים שבוצעו על ידי נשיא הרפובליקה מוגנים בחסינות ואי אפשר לשייך לו אחריות עליהן בתום כהונתו". חברי פרלמנט מהאופוזיציה עזבו בזעם מישיבת הפרלמנט לפני ההצבעה.

   

  "זה ידוע שנשיאים באפריקה משתמשים במנגנונים הממשלתיים ובכל האמצעים העומדים לרשותם על מנת לתמרן את תהליך הבחירות", נמסר ממפלגת האופוזיציה העיקרית, "החזית הדמוקרטית הסוציאליסטית" (SDF).

   

  "משבר הוא בלתי נמנע" 

  מנגד, טענו גורמים במפלגת השלטון "התנועה הדמוקרטי של העם בקמרון" (CPDM) כי השינוי החוקתי יחזק את הדמוקרטיה וישמור על היציבות הפוליטית והאחדות הלאומית. "ההחלטה עומדת בסטנדרטים הקיימים בדמוקרטיות ותיקות כגון צרפת ובריטניה", אמר גורם בכיר במפלגה.

   

  אוצונג אגבורסנגייה-פיטאו, מנהל בכיר בזרוע האפריקנית של ארגון "בית החופש" האמריקני, הזהיר במאמר שפירסם ב"הראלד טריביון" מפני משבר במדינה האפריקנית: "לא ברור מה יקרה עכשיו. אלא אם כן תהיה רפורמה פוליטית שתאפשר לאזרחים להנות מחירויות אזרחיות בסיסות - כולל חופש ביטוי מלא, בחירות חופשית ושלטון החוק - משבר הוא בלתי נמנע".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים