שתף קטע נבחר

האם המתעללת מבית שמש תישאר במעצר

בית המשפט העליון החליט כי האם שהואשמה בהתעללות ב-12 ילדיה לא תשוחרר למעצר בית. אתמול הורה בית המשפט המחוזי לשחררה, אך הפרקליטות ערערה על כך. בכתב האישום שהוגש נגד האם נטען גם שהתעלמה מגילוי עריות בין ילדיהּ

לא יוצאת החוצה: בית המשפט העליון בירושלים קיבל בצהריים (יום ו') את ערעורה של המדינה, שביקשה שלא לשחרר למעצר בית את האם שהואשמה בהתעללות בילדיה. השופט חנן מלצר קבע כי יש לאפשר לשירות המבחן להכין תסקיר שיוגש לבית המשפט ב-16 באפריל, ורק אז יחליט כיצד לנהוג כלפי האם.

 

אתמול הורה בית המשפט המחוזי בבירה לשחרר את האם, ולהעבירה למקום מסתור תחת השגחה. שופט בית המשפט העליון הפך בצהריים את ההחלטה שהתקבלה בערכאה הנמוכה יותר.

 

"מסקנתי היא שיש לבטל את החלטת בית המשפט המחוזי, במובן זה שראוי להורות על הגשת תסקיר מעצר בטרם שיחרורה של המשיבה לחלופת מעצר", כתב השופט מלצר. "אעיר כי החלופה שנבחרה בידי בית המשפט המחוזי כחלופת מעצר מעוררת לכאורה קשיים, שכן האישה שהתנדבה לארח את המשיבה הודתה שיש לה יחס מיוחד של הכרת תודה כלפיה.

 

"מעבר לכך, גרים עמהּ בביתה גם ילדיהּ הקטינים. לכן הנני מבקש משירות המבחן לבחון בדקדקנות אף את החלופות האחרות שהוצעו".

 

לפני כעשרה ימים הוגש כתב אישום נגד האם מבית שמש, בגין התעללות ב-12 ילדיה והתעלמות מגילוי עריות בין האחים. כתב האישום גולל מסכת התעללות והזנחה לאורך שנים רבות, ומחולק לסעיפים הנוגעים כל אחד לילד אחר.

 

כתב האישום מתאר מסכת התעללויות. על אחת הבנות נכתב כי האם "נהגה להכות את בתה, בין היתר באמצעות חגורה או מקל. במקרה מסוים היכתה הנאשמת את בתה בפניה בעזרת מערוך, וגרמה לה לחבלה באפה. במקרה שני הטיחה הנאשמת את בתה לעבר שיש המטבח וגרמה לה לחבלה בפניה".

 

מעשיה של האם גרמו, לפי כתב האישום, לגילוי עריות בין הילדים. "כפועל יוצא מהתנהגותה של הנאשמת, נגרמה לילדיה מצוקה נפשית רבה", נכתב. "בין היתר השתתפו חלק מילדי המשפחה בסדרה של מעשי גילוי עריות אשר ביצעו בינם לבין עצמם, ואשר במהלכה בוצעו המעשים הבאים: קיימו יחסי מין וביצעו מעשים מיניים, נגעו נגיעות בעלות אופי מיני אחד בשני, ביצעו מעשי סדום, בעיקר כאשר שהו במחסן בעת שהנאשמת נעלה אותם מחוץ לביתם".

 

בעת הארכת המעצר הקודמת של האם, סיפרה חוקרת המשטרה כי האם טענה כי ביצעה את המעשים המיוחסים לה "כי הילדים ביקשו להדגים להם אגדה תנ"כית, שבה בת-שבע קשרה את שלמה לעמוד, והצליפה בו". לגבי גילוי העריות, סיפרה חוקרת המשטרה: "כאשר אין מי שיעזור לילדים, ואין להם למי לדווח - כל מה שנותר להם זה להתנחם אחד בזרועות השני, כפי שעולה מהעדויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם הנאשמת בהתעללות. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים