שתף קטע נבחר

ההתעללות בי-ם: הילד הורץ, עד שהתעלף

הפרקליטות הגישה הערב כתבי אישום נגד שלושה מעורבים בפרשת ההתעללות הקשה בילדים בירושלים, בהם נחשפים עוד פרטים קשים. באחד המקרים מתואר כיצד אחד הילדים הורץ בגינה הלוך ושוב עד שהתעלף. השלושה נאשמים ביותר מ-40 מקרים של תקיפת קטין, חבלה בכוונה מחמירה, התעללות בקטין וסחיטה באיומים

עוד פרטי זוועה נחשפים הערב (יום א') בכתבי אישום מעודכנים שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד שלושה מחברי "כת הסדיסטים", המעורבים בפרשת ההתעללות בילדים בירושלים. אחד הילדים, בן שלוש, מאושפז במצב של צמח.

 

כתבי האישום כוללים 22 סעיפים המגוללים את סיפורם של 40 מקרי התעללות חמורים בילדים, כולם ילדיה של הנאשמת, השוהה במעצר. המשטרה הוציאה צו מעצר בינלאומי נגד אליאור חן, שנתן "הכשר הלכתי" למתעללים והורה לבצע את ה"תיקון".

 

בין היתר הוחמר כתב האישום נגד דוד קוגמן (22). בין היתר נטען כי הוא נהג עם חלק מחברי הקבוצה לטלטל בעוצמה רבה את הילדים תוך שאחזו בהם בידיים וברגליים, טילטלו אותם בעוצמה קדימה ואחורה וניערו אותם.

 במספר רב של מקרים נהגו לכפות את ידיהם ורגליהם של הקטינים באמצעות אזיקונים מפלסטיק וחבלים.

 

קוגמן מואשם בחבלה בכוונה מחמירה ובהתעללות בקטין. כמו כן הוא נאשם שבמהלך פברואר הצמיד יחד עם אחד מחברי הקבוצה את אחד הילדים לתנור חשמלי והזיז אותו רק לאחר שעורו נחרך והתקלף. לאחר מכן שפך אלכוהול על הפצע וכן מלח. הילד נזקק לניתוח השתלת עור ברגליו שבוצע בהרדמה מלאה כתוצאה ממקרה זה.


חפצים שהוחרמו בחשד ששימשו להתעללות (צילום: גיל יוחנן)

 

עוד נטען שקוגמן המשיך במסע ההתעללות וב-12 במארס נכנסו לחדרו של אחד הילדים שישן באותה עת, העמיד אותו רגליו והחל להכות אותו בעוצמה בפניו ובראשו עד שהתמוטט ואיבד את הכרתו, אז הוא ניסה להחיותו. אחיו של הילד אמר שיש צורך להזעיק אמבולנס, וצוות מד"א הצליח להחיות אותו ופינה אותו לבית החולים שערי צדק, שם התברר שכתוצאה מהתעללות הוא סובל מדימום מוחי. הוא הועבר לבית החולים הדסה עין כרם שם הוא מחובר למכונת הנשמה עד לרגע זה.

 

אברהם מסקלאצ'י (23) נאשם בכך שהתעלל בילדים באמצעות פטיש מעץ. באחד המקרים, שרף את אצבעותיו של אחד הילדים, כפת אותו באמצעות חבל, הכניס כיפה לפיו, וחסם את נשימתו בעזרת דבק נייר. מסקלאצ'י וקוגמן הכניסו את הילד למזוודה בגודל חצי מטר ומנעו ממנו משך זמן אוכל ושתייה. הם נאשמים בתקיפת קטין ובהתעללות בקטין.

 

כמו כן השניים נאשמים שסגרו ילד אחר מבין 12 ילדיה של הנאשמת במזוודה במשך שלושה ימים והאכילו ילד אחר בצואה. עוד הם נאשמים שבאחת הפעמים השקו שניים מהילדים בני 5 ו-7 בערק, עד שהקיאו. בשלב מסוים, התלונן אחד הילדים על מסכת האלימות הקשה ובתגובה הם היכו אותו נמרצות.

  

באחד המקרים מתואר בכתב האישום שאחד הילדים הורץ בגינה הלוך ושוב עד שהתעלף. במקרה אחר ששהו בטבריה חזרו על הפעולה פעם נוספת. הנאשם השלישי הוא גבר בן 25. על-פי כתב האישום, במספר מקרים נהג להכות את אחד הילדים באגרופים ובאמצעות הטלפון. בסך הכל נאשמים השלושה ביותר מ-40 מקרים של תקיפת קטין, חבלה בכוונה מחמירה, התעללות בקטין וסחיטה באיומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
הרב אליאור חן. עדיין נמלט
באדיבות משטרת ישראל
שמעון גבאי שנעצר בפרשה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים