שתף קטע נבחר

56 ח"כים: להרוס את בית המחבל במזרח י-ם

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, נפגש עם משפחות קורבנות הפיגוע בישיבת מרכז הרב, וקיבל לידיו מכתב שעליו חתומים 56 ח"כים, הקוראים להרוס את בית המחבל ולגרש את משפחתו. אחיו של אחד הקורבנות: תפקידה של הממשלה לעשות זאת כי המדינה צריכה לדעת להגן על עצמה

56 חברי כנסת הגישו הערב (א') לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, עצומה בה הם קוראים לו לפעול להריסת בית המחבל שביצע את הפיגוע בישיבת מרכז הרב בו נרצחו שמונה בני אדם לפני למעלה מחודש. בית המחבל נמצא בכפר ג'בל מוכבר, במזרח ירושלים.

 

 

מוקדם יותר, נפגש דיכטר עם בני משפחותיהם של קורבנות הפיגוע ואלה ביקשו ממנו לקדם את הריסת בית המחבל וגירוש משפחתו. יאיר, אחיו של יונתן אלדר שנרצח בפיגוע, אמר בפגישה: "תפקידה של הממשלה לעשות את זה כי המדינה צריכה לדעת להגן על עצמה".

 

דיכטר אמר בפגישה כי היה מהראשונים שתמך בהריסת בית המחבל והסביר למשפחות את התהליכים המשפטיים הכרוכים בכך. "אמנם המבחן המשפטי הוא שייקבע, אני חושב שהריסת בית המחבל תהיה מהלך בעל הרתעה גדולה", אמר השר לביטחון פנים.

 

"מראש נפגשנו לא רק לשר דיכטר אלא גם עם חברי כנסת, על מנת לקדם את עניין גירוש משפחת המחבל והריסת הבית. היתה לנו אוזן קשבת בפגישה. אנחנו נמשיך להפעיל לחץ עד כמה שאפשר, כדי שהדבר באמת יקרה ובמטרה שזה ירתיע את ארגוני טרור מלבצע פיגועים נוספים חלילה", אמר יאיר אלדר בשיחה עם ynet.

  

שאלת הריסת הבית העסיקה בשבועות החולפים את המערכת המדינית והפוליטית. שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בשעתו שהוא תומך בהריסת הבית, והשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, הורה לפעול להריסתו. הריסת הבית אפשרית אך ורק בצו שמוציא אלוף, אבל זה לא הוצא.

 

בתשובה לשאילתות בכנסת, אמר דיכטר כי "הריסת בית, בוודאי בירושלים, היא מהלך שמחייב הרבה מאוד בדיקות משפטית לוודא האמנם ניתן להרוס או לאטום את הבית. הנושא הזה נמצא בבדיקה של גורמי המקצוע. אני מקווה מאוד שבסופו של דבר התשתית המשפטית והחוקית תאפשר לבצע את זה, אבל בלעדיה לא נוכל להמשיך את המהלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית המחבל מג'בל מוכאבר
צילום: AFP
מומלצים