שתף קטע נבחר

חברה אמריקנית משווקת "תואמי אפל"

צרכנים רבים נרתעים מהמחיר הגבוה של מחשבי מקינטוש. חברת Psystar מצאה פיתרון: היא משווקת מחשבי PC זולים עליהם הצליחה להתקין את מערכת ההפעלה של אפל, OSX. התוכנה מפירה את תנאי השימוש של אפל

האתר של חברת Psystar ממיאמי הוצף ביום שני, אחרי שבחנות המקוונת החלו להימכר מחשבים זולים המריצים את מערכת ההפעלה "ליאופרד", שמיועדת רק למחשבי מקינטוש של אפל. המחשבים של אפל יקרים משמעותית מאלו ש-Psystar משווקת, ורשיון השימוש של מערכת ההפעלה OSX מתיר את התקנתה על מחשבים של אפל בלבד.

 

בתחילה שווקו המחשבים כ-OpenMac, אך כעת, בשל הסוגייה המשפטית, הם משווקים כעת תחת השם OpenComputer. המחשבים נמכרים במחיר שנע בין 399 עד 999 דולר, ניתנים לשידרוג ומגיעים כשכבר מותקנת עליהם OSX "ליאופרד"

 

בעייתיות חוקית

המפרט של דגם OpenComputer הנמכר ב-544 דולר, למשל, כולל מעבד אינטל 2.2 גיגהרץ Core 2 Duo, דיסק קשיח במהירות של 7,200 סל"ד ובנפח 250 גיגהבייט, כרטיס גרפי Intel GMA 950, זיכרון בנפח 2 גיגהבייט, ארבע יציאות USB, כונן DVD ועוד. ניתן לשדרג את המפרט בתוספת תשלום.

 

מנהלי Psystar מודעים לבעייתיות החוקית של שיווק מחשבים המריצים OSX שאינם של אפל, אך אינם מסכימים לציית לכללים או להגיב רשמית בנושא. "תארו לעצמכם שמיקרוסופט הייתה דורשת שתתקין את Windows רק על מחשבים של Dell", אמר אחד העובדים בחברה ל-InformationWeek.

 

הרצת מערכת ההפעלה של אפל על מחשב PC אפשרית לא מעט בזכות המעבר של אפל לשימוש במעבדי אינטל בשנים האחרונות. המחשבים של Psystar כוללים חומרה המותאמת למק ומותקן עליהם אמולטור, שמדמה סביבת אפל אמיתית. עם זאת, החברה לא יכולה להבטיח לרוכשים כי כל העדכונים השוטפים שיופצו בעתיד על-ידי אפל אכן יותקנו בהצלחה על המחשבים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תארו לעצמכם שמיקרוסופט הייתה דורשת שתתקין את Windows רק על מחשבים של Dell"
מומלצים