שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ברדיו הסטודנטים יקראו שירה

  שירה מקורית ומתורגמת תככב בין השעות שתיים עד חמש בבוקר ברדיו קול הקמפוס, בעקבות שיתוף פעולה בין התחנה הסטודנטיאלית לכתב העת לשירה "מעין"

  מכל תחנות הרדיו הציבוריות בישראל, דווקא בתחנת הרדיו של הסטודנטים, משוררים יקראו שירה. לתחנת "קול הקמפוס" יש תשובה לטענה שעלתה בדיון שנערך לאחרונה בכנס "הרדיו כשידור ציבורי", בנוגע להיכחדותה של שירת משוררים מגלי האתר. במשך שלושה שבועות משוררים יקראו משיריהם בינות לשידורי תחנת הרדיו הסטודנטיאלית, המשדרת מבית הספר לתקשורת של המכללה למנהל.

   

  בתחנה הכריזו היום (ה') על שיתוף פעולה עם כתב העת לשירה "מעין", במסגרתו יקראו משוררי כתב העת את שיריהם בין שתיים לחמש בבוקר, שעות ההאזנה פופולריות יחסית בתחנה.

   

  שיתוף הפעולה, שייקרא "מעין הקמפוס", יחנך רשמית ביום ראשון ה-27 באפריל. הרעיון למיזם ניצת בעקבות פרויקטים דומים בתחנות רדיו ציבוריות בעולם, בהן משולבים בהצלחה קטעי שירה וספרות בחרכי הזמן שבין התוכניות. 

   

  בפרויקט יקחו חלק בין היתר המשוררים אהרון שבתאי, אורית גת, נעמה גרשי, רועי ארד והמוזיקאי א.ב. דן. נוסף לשירת המקור שתיקרא על ידי כותביה, יוקראו שירים מתורגמים (של משוררים סינים, צרפתים, לבנונים ועוד) שפורסמו בכתב העת "מעין" או ב"מעין חשמלי", אתר האינטרנט של מעין.

    

  העמותה התומכת ב"מעין" נהנית ממענקים של קרן רבינוביץ', מפעל הפיס ואיגוד הבמאים והתסריטאים המסייע ל"מערבון", כתב עת בנושאי קולנוע היוצא לאור במקביל ל"מעין". עורכי כתב העת הם יהושע סימון ורועי ארד.

   

  "קול הקמפוס", המשדרת בתדר 106fm בתל אביב, מיצבה עצמה כתחנה המשדרת מוזיקה מגוונת ואלטרנטיבית. לפי ראשי התחנה, מטרת שיתוף הפעולה עם "מעין" הוא לחשוף בפני המאזינים שירה צעירה בדרך מעניינת ולעודד משוררים צעירים. פרויקט קודם של התחנה בתחום השירה, "אהבה לא מתכוונת - בתי שיר בתל אביב", כלל יצירות שנכתבו על ידי תושבי תל אביב ועסקו במצוקת הדיור בעיר.

    

  רועי ארד, מעורכי "מעין": "השירה היום בתקופה מעניינת וצעירים נהנים ממנה. היא יכולה לעמוד בתחרות מול הפופ והרוק בישראל ובעולם, ולנצח. היא עוסקת בבעיות הפוליטיות והחברתיות הרבה יותר מהמוזיקה. היא כיום המסיבה הכי טובה בעיר, למרות שיש הרבה לכלוך אחריה. השירה תהיה הצלחה גדולה ברדיו".
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מעין. בין שתיים לחמש בבוקר
  עטיפת הגיליון
  לאתר ההטבות
  מומלצים