שתף קטע נבחר

פורסם מכרז ל-100 בתים באריאל ובאלקנה

נמשכת תנופת הבנייה בהתנחלויות. הבוקר פרסם משרד השיכון מכרז לחכירת מגרשים, שעליהם ייבנו 100 יחידות דיור באלקנה ובאריאל. "שלום עכשיו": "הממשלה מחסלת את הסיכוי להגיע להסדר עם הפלסטינים והופכת את אנאפוליס לבדיחה לא רלוונטית". ראש עיריית אריאל רון נחמן: "מדובר ביחידות שאושרו לפני שמונה חודשים"

משרד השיכון פרסם הבוקר (יום ו') מכרזים לחכירת מגרשים, שעליהם ייבנו 100 יחידות דיור באלקנה ובאריאל.  תנועת "שלום עכשיו" מסרה בתגובה כי "הממשלה מחסלת את הסיכוי להגיע להסדר עם הפלסטינים". ראש עיריית אריאל, רון נחמן, אומר כי יחידות הדיור הללו אושרו לבנייה כבר לפני שמונה חודשים.

 

לדברי נחמן, "המתחם נמצא באמצע העיר. חלק מהדירות מיועדות למגורשי נצרים שיעברו לגור במבנה קבע באריאל על מנת לשקמן. אריאל נמצאת בקונצנזוס מימין ומשמאל, וגם בהתחייבות של נשיא ארצות הברית שהראה לי אריאל שרון אחרי שחזר מארצות הברית. אני לא מבין את כל הרעש הזה".

 

לפי המכרז החדש, ייבנו באלקנה 52 יחידות דיור, ו-48 באריאל. המכרז, שפורסם בשם משרד השיכון והממונה על הרכוש הממשלתי ביו"ש, ייסגר ב-11 ביוני השנה, ועד אז מתכננים במשרד השיכון לערוך סיורים לחברות המתעניינות בבנייה בהתנחלויות הללו. ממשרד השיכון נמסר כי יחידות הדיור באלקנה מחליפות יחידות דיור ישנות ("אשקוביות") שהוקמו כשהיישוב עלה על הקרקע (לפני כ-25 שנים). ליחידות הדיור באריאל ניתן אישור לפני חודשים רבים ממשרד הביטחון, והן קיימות בתוך שכונה בנוייה וקיימת (שכונת נוימן).

 

שלום עכשיו: זו מכת מוות לתהליך המדיני

שר הבינוי והשיכון, זאב בוים: "האידיאולוגיה של שלום עכשיו אינה חדשה ומבחינתם גם בנייה בירושלים וגבולותיה המוניציפאליים היא התנחלות. אין להם בעיה שישראל תיסוג מחר לגבולות 67' ותחלק את ירושלים. זו אינה עמדת הממשלה הנוכחית, שלעולם לא התחייבה שלא תבנה בתחומי הגושים. מה גם שהבנייה הנוכחית נועדה לתת מענה לצרכים פנימיים של ריבוי טבעי". השר אלי ישי הביע שביעות רצון: "אף אחד לא יגביל אותנו במדינתנו. אני שמח שיש תוצאות לשיחות שלי עם ראש הממשלה".

 

לדברי מזכ"ל שלום עכשיו, "המכרז הזה הוא מכת מוות לתהליך המדיני, והופך את הבנות אנאפוליס לבדיחה לא רלוונטית. על מנת לרצות את המתנחלים, הממשלה מאפשרת הקמת מאות יחידות דיור בשטחים, ומטרפדת בכך את הסיכוי להגיע להסדר. הזיזו שלושה קרוואנים במאחז מבוא חורון צפון בתחילת השבוע, וזה השתלם למתנחלים. בתמורה הם זכו למתנת פסח בדמות 100 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות בלב הגדה".

 

באחרונה אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים להקים 600 יחידות דיור בפסגת זאב, כחלק מתוכניתו של ראש העיר, אורי לופוליאנסקי, לבנות 40 אלף יחידות דיור עבור זוגות צעירים - בין השאר בשכונות הנמצאות מעבר לגבולות 67' אך נחשבות לחלק משטחה המוניציפאלי של העיר.

 

הבנייה הזו מצטרפת לעוד מאות יחידות דיור שהוקמו מסביב לירושלים, ומעבר לקו הירוק, כפי שפורסם בדו"ח שלום עכשיו. על-פי הדו"ח, מאז ועידת אנאפוליס פורסמו מכרזים לבניית 750 יחידות דיור במזרח ירושלים - עלייה של מאות אחוזים מהשנה שעברה, בה פורסמו מכרזים ל-46 יחידות דיור בלבד. בסך הכל מקדמת הממשלה בנייה של 3,648 יחידות דיור חדשות בשכונות בירושלים הנמצאות מעבר לקו הירוק, בהן: הר חומה, צור באחר, רמות, גבעת המטוס, גילה ונווה יעקב. 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בונים גם בהר חומה
צילום: AP
לא התחייבנו לא לבנות. בוים
צילום: גיל יוחנן
צילום: צביקה טישלר
בניית הבתים אושרה לפני חודשים. נחמן
צילום: צביקה טישלר
מומלצים