שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: מדפסת זעירה לתמונות Selphy CP740

  המדפסת הקומפקטית של Canon להדפסת תמונות מהמצלמה הדיגיטלית עושה את העבודה בזריזות ובקלות - אך היא לא מהווה את הפתרון המוצלח ביותר להדפסה רצינית

  לצד תעשיית הצילום הדיגיטלי שמחק כמעט לחלוטין את עולם הפילם, התפתחה גם תעשיית הדפסת תמונות ביתית. כאן, אין צורך באמת "לפתח" את התמונות מהמצלמה, ואפשר פשוט לבחור תמונות ולהדפיס אותן.

   

  מכיוון שהמדפסות הביתיות הפשוטות מצויידות בדרך כלל בדיו ובניירות רגילים, ההדפסות שיצאו מהן יהיו פחות איכותיות ויחזיקו פחות זמן. ה-Selphy CP740 של קאנון משתייכת לקטגוריית מדפסת יעודית לתמונות - שעובדת בשיטת הדפסה שונה עם דיו ונייר יחודיים למשימה הזו. למרות שהיא עושה את העבודה בזריזות, לא תמיד היא תהיה הפתרון הנוח והיעיל ביותר להדפסות מסוג זה.

   

  קומפקטית, אבל זקוקה למקום

  המסך שנמצא במרכז חלקה העליון של המדפסת הוא קבוע ולא ניתן לכיוונון. כאשר החדר מואר, המסך מציג השתקפויות וכדי לראות מה מוצג עליו בבירור, יש לקרב את הפנים אל המדפסת ולהביט עליו ישירות מלמעלה. אך גם כשעושים זאת - מדובר במשימה מאתגרת.

   

  המסך קצת יותר גדול ממסך של טלפון סלולרי ממוצע. חבל שלא ניצלו את גודלה של המדפסת להציב מסך קצת יותר גדול, שגם מתכוונן - כפי שיש במדפסות אחרות. במסך הנוכחי קשה מאוד להבחין בפרטים, אפילו כאשר מגדילים את התצוגה לגודל המקסימלי.

   

  המדפסת אמנם קומפקטית מאוד כשמאחסנים אותה, אבל תופסת מקום נכבד על השולחן במצב עבודה. בצידה הקדמי בולט מגש הניירות שתופס עוד כ-15 סנטימטרים,

   

  ומהצד השני גילינו כי צריך להשאיר מקום פנוי בשטח דומה, וזאת מכיוון שהנייר יוצא מהצד האחורי ונכנס שוב פנימה ארבע פעמים במהלך ההדפסה. 

   

  זאת, מכיוון שהמדפסת עובדת בשיטה תרמית (סובלימציה) ומדפיסה בנפרד כל צבע: הגוונים הצהובים, האדומים הכחולים ולבסוף שכבת הגנה - כאשר על המסך מוצג כל צבע שמודפס.

   

  ממשק והפעלה

  בחלק הקדמי ממוקמים בצורה נוחה חריצים לקריאת כרטיסי זכרון מסוגים שונים - רוב הסוגים שתמצאו במצלמות ביתיות, וכן כבל USB מסוג mini A אשר נמתח החוצה, ואותו ניתן לחבר למצלמות התומכות בכך, על מנת להוציא מהן את התמונות. בצידה השמאלי נמצא ממשק USB אליו ניתן לחבר מצלמות שונות, כרטיסי זכרון, או תקע USB אשר הופך את המדפסת לאלחוטית ומאפשר לשלוח אליה תמונות מהמחשב או הסלולר. עוד נמצא בצמוד אליו, קצת בצפיפות, חיבור USB מסוג B המיועד לחבר את המדפסת למחשב ישירות באמצעות כבל - היינו מצפים למצוא את השקע הזה מאחור, סמוך לשקע כניסת המתח של המדפסת.

   

  המדפסת לא תלויה במחשב וניתו להדפיס באמצעותה תמונות במספר אפשרויות - חיבור למחשב, קריאה ישירה מכרטיס זכרון, חיבור למצלמה או קורא כרטיסי זכרון, והדפסה אלחוטית באמצעות Bluetooth - הדורשת את אותו התקע המתחבר בצד המדפסת והופך אותה לאלחוטית. לא ניתן לעבור בין המצבים השונים באמצעות כפתורי השליטה במדפסת - אם ברצונכם להדפיס תמונה מכרטיס זכרון - יש לוודא כי תקע ה-Bluetooth מנותק.

   

  קריאה מכרטיס - המדפסת תומכת בשלל סוגים של כרטיסי זכרון (ראו טבלה), אבל לא מציג הודעת שגיאה ברורה כאשר יש בעיה בכרטיס: הכנסנו למדפסת כרטיס זכרון מסוג SD בגודל של  גיגהבייט אחד, שלא זוהה.

   

  לא קיבלנו שום הודעה המסבירה מדוע הכרטיס לא מזוהה, אלא רק סימן שאלה שהופיע על גבי המסך. כשהכנסנו כרטיס נוסף בגודל 256 מגהבייט, הוא זוהה ללא בעיה והיינו יכולים לדפדף בתמונות, לבחור אחת ופשוט להדפיס על ידי לחיצה על הכפתור הגדול המסומן ב-"Print".

   

  הפעולה הבסיסית של בחירתה והוספתה של תמונה די פשוטה. ברגע שרואים אותה על המסך לוחצים על Print, והתמונה יוצאת מיד.

   

  עם זאת, טיפול באפשרויות המתקדמות אינו כה ידידותי. הממשק מסובך, ולשם ביצוע חלק מהפעולות הללו נדרשת העמקה בהוראות. באופן אידאלי כמובן שעדיף לבצע את הפעולות הללו בעזרת המחשב - אך במידה שמבצעים את ההדפסה ישירות מהכרטיס, ניתן לתקן עיניים אדומות, להוסיף חותמת תאריך, להדפיס מספר עותקים של אותה תמונה, להדפיס את כל התמונות על הכרטיס הזכרון, להדפיס על דף אחד מספר תמונות או מספר עותקים של אותה תמונה (למשל עבור תמונות פספורט או דפי מדבקות).

   

  בחיבור למחשב המדפסת מתנהגת כמו כל מדפסת רגילה כאשר השליטה על כל מאפייני התמונה נעשית מהמחשב. למדפסת יש גם יכולת חיבור אלחוטי - ברגע שמחברים את תקע ה-Bluetooth, למדפסת היא מזוהה על ידי המחשב או על ידי הטלפון הסלולרי בשם Selphy cp740 ועל מנת להדפיס ממנה יש לשלוח אליה את התמונה ממכשיר הטלפון דרך Bluetooth - וברגע שהיא מתקבלת - המדפסת מתחילה להדפיס.

   

  איכות ומהירות

  הדפסת תמונה רגילה בגודל של 10X15 סנטימטר, על דף באיכות Photo - הייתה די מהירה - כ-60 שניות. מחסנית הדיו אותה מטעינים לתוך המדפסת מספיקה למספר מוגבל של תמונות (עד 36 - יש לבדוק על המחסנית עצמה), ויש להדפיס אותן על נייר Photo מיוחד בלבד (אפשר גם להדפיס על נייר בגודל כרטיסי ביקור או מדבקות מיוחדות) כך שכדאי מאוד לשקול אילו תמונות לבחור לפני שמדפיסים - ובהחלט כדאי לצפות בהן קודם במחשב או על מסך סביר ולא לסמוך על המסך הקטן של המדפסת או הטלפון הסלולרי.

   

  התוצאה לא משתווה להדפסה מקצועית במעבדה או בית דפוס, אבל עשירה בצבעים ובהחלט משביעה רצון בשביל האלבום המשפחתי, או להדפסה מזדמנת. תמונות שצולמו בסלולר לא יהיו באיכות מירבית מלכתחחילה, ברם, עבור תמונות שתרצו למסגר ולתלות עדיף עדיין לשלם מספר שקלים לחנות צילום מקצועית שתנפיק תוצאה טובה יותר.

   

  Canon Selphy CP740

  ציון:


  מחיר: 799 שקלים - ניתן גם במבצע ברשת פלאפון.

  הפצה: קאראט

   

  יתרונות: מהירה, תמונות באיכות טובה, אפשרות להדפסה אלחוטית, חוסר תלות במחשב, הדפסה בסיסית פשוטה

  חסרונות: מסך קטן ולא נוח, דיו שנגמר מהר, תופסת מקום על השולחן, ממשק לא ידידותי

  שורה תחתונה: למי שמדי פעם רוצה להדפיס תמונות בודדות בעצמו

   


  Canon Selphy CP740 - מפרט טכני

  Canon Selphy CP740 - מפרט טכני
  ממדים 63X127.1X179 מ"מ
  משקל 940 גרם
  מתח

   

  ספק כוח CA-CP200

  גודל הדפסה מקסימלי

   

  10X15 ס"מ

  רזולוצית הדפסה

  עד 300DPI

  מהירות

  כ-60 שניות לגודל 10X15

  ממשקים

  USB, Pictbridge, כרטיסי זכרון, Bluetooth (בתוספת דונגל)

  כרטיסי זכרון נתמכים

  CompactFlash®, MicroDrive®, Memory Stick®, Memory Stick DUO™, Memory Stick PRO™, Memory Stick PRO DUO™, MultiMediaCard®, MMCmobile™, MMCplus™, SD Memory Card™, miniSD™ Card, SDHC™,miniSDHC™, RS-MMC™

  כרטיסי זכרון נוספים (דורשים מתאמים) xD-Picture Card™, Memory StickMicro™, MMCmicro™, microSD™, and microSDHC™.
  תכונות נוספות

  הסרת עיניים אדומות, חותמת תאריך, מספר תמונות על דף בודד

  למפרט המלא

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים