שתף קטע נבחר

סגנו של בן לאדן: הסכם עם ישראל מנוגד להלכה

בפעם השנייה החודש פרסם איימן אל-זוואהירי, מספר 2 באל-קאעידה, קלטת שבה השיב לשאלות גולשים באתר אינטנרט איסלאמי. הוא הביע התנגדות נחרצת לתמיכת החמאס בהסכם עם ישראל שיאושר במשאל עם: "כיצד ניתן להעלות למשאל עם דבר המנוגד לחוקי השריעה?"

איימן אל-זוואהירי, סגנו של מנהיג אל-קאעידה, אוסאמה בן לאדן, מתח היום (ג') ביקורת על הסכמת תנועת חמאס להגיע עם ישראל להסכם שלום שיאושר במשאל עם פלסטיני. בקלטת שמע שפורסמה באתר אינטרנט איסלאמי שב זוואהירי גם על איומו לפגוע במדינות המערב שהיו מעורבות במלחמה בעיראק.

 

"מדבר על קיום משאל עם פלסטיני בטרם הסכם שלום עם ישראל, למרות שהדבר מנוגד להלכה האיסלאמית.

 כיצד הם מוכנים להעלות למשאל עם דבר הסותר את חוקי השריעה?", נשמע אל-זוואהירי אומר בהתייחסו לסוגיה בקלטת הארוכה שפורסמה באתר. בקלטת השיב לשאלות שפירסמו תומכי אל-קאעידה באתר בחודשים האחרונים.

 

בתשובה לשאלה אם ארגון הטרור עדיין מתכוון לתקוף מדינות מערביות שהשתתפו במלחמה בעיראק, השיב סגנו של בין לאדן: "התשובה שלי היא כן". בתשובה לשאלה אם בארגון אל-קאעידה פעילות גם נשים, השיב בפשטות "לא".

 

איים לפגוע ביהודים ברחבי העולם

הקלטת היא השנייה מסוגה שפורסמה החודש. בתחילת אפריל איים זוואהירי במסגרת פורום השאלות והתשובות "לפגוע ביהודים בישראל וברחבי העולם". באותה הזדמנות כינה את האו"ם "אויב האיסלאם" ואמר כי הוא תומך בהתקפת מטה האו"ם בניו יורק. גולשי האתר שלחו יותר מ-2,000 אלפי שאלות למפעיליו בחודשים האחרונים.

 

"האו"ם הוא האויב של האיסלאם. אנו מבטיחים לאחינו המוסלמים לעשות כמיטב יכולתנו כדי לפגוע ביהודים בישראל וברחבי העולם, בעזרתו ובהנחייתו של אללה", אמר זוואהירי בקלטת שפורסמה בתחילת אפריל. הוא גם טען אז כי ארגונו לא פוגע בחפים מפשע. "אנו לא הורגים חפים מפשע, לא בבגדד ולא בשום מקום אחר. אם יש חף מפשע שנהרג בפעולותנו, אזי מדובר בפגיעה שאינה מכוונת".

 

מומחים סבורים כי פורומים מסוג זה, מאפשרים לבכירי אל-קאעידה להיראות נגישים יותר, למרות ירידתם למחתרת. בחודש שעבר התייחס מנהיג אל-קאעידה עצמו, בקלטת שמע שפורסמה ברשת הטלוויזיה "אל-ג'זירה", למצור שמטילה ישראל על רצועת עזה ואמר כי "פלסטין תוחזר רק בכוח הזרוע" וכי

"המצור המוטל על הרצועה הוא אחת התוצאות של ועידת אנאפוליס".

 

לדברי בן-לאדן, "הג'יהאד ולא המשא ומתן הוא הדרך היחידה לשים קץ לסבל של הפלסטינים הנמשך זה מאה שנים... המצור על עזה הוא אחת התוצאות של ועידת אנאפוליס. המצור הזה החל למעשה לאחר שמדינות ערב תמכו בישראל ובארה"ב במאבקן במוג'אהידין (לוחמי הפלגים)".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP Photo/ HO/ IntelCenter
זוואהירי. משיב בכן ולא
צילום: AP Photo/ HO/ IntelCenter
משעל. חמאס מותקף
צילום: AP
מומלצים