שתף קטע נבחר

ח"כ בניזרי חש ברע ופונה לקבלת טיפול בביה"ח

חבר הכנסת מש"ס שהורשע בתחילת החודש בקבלת שוחד פונה לבית חולים בירושלים בליווי אשתו ובנו, לאחר שחש כאבים בלבו. כעת הוא עובר בדיקות, מצבו מוגדר יציב. "המתח והצער בעקבות הרשעתו כנראה השפיעו", אמר מקורבו יורם מלכה

חבר הכנסת שלמה בניזרי מש"ס פונה בשעות הצהריים (יום ג') לבית החולים ביקור חולים בירושלים לאחר שחש ברע. מבית החולים נמסר שבניזרי התלונן על כאבים בלבו. הוא עובר כעת סדרת בדיקות כדי לברר האם מדובר באירוע לב, ומצבו מוגדר יציב.

 

מקורביו של בניזרי מספרים שמזה כמה ימים חבר הכנסת חש שלא בטוב, ובמהלך החג נמנע מלסור לבית החולים. היום בסביבות השעה 12:30, כאשר תחושתו החמירה, הוא הועבר לבית החולים על ידי אשתו ובנו.

 

"ככל הנראה הלחצים מסביב השפיעו עליו", סיפר מקורבו יורם מלכה, על רקע הרשעתו של בניזרי בתחילת החודש בעבירות שוחד ומרמה. "המתח והצער - הוא לא הסכים עם הכרעת הדין וקיבל אותה בצער רב", הוסיף מלכה.

 

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את בניזרי בעבירות של קבלת שוחד מהקבלן משה סלע. עוד הורשע בניזרי בהפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, אך זוכה מחלק מהאישומים שיוחסו לו. פטרונו הרוחני, הרב ראובן אלבז הורשע גם הוא חלקית, בתיווך לשוחד ובקשירת קשר.

 

לאחר פרסום הכרעת הדין אמר בניזרי: "שמונה שנים אני נרדף על לא עוול בכפי. איפה עבירת השוחד הכי גדולה שהיתה מאז קום המדינה? כנבחר ציבור אני מרגיש חובה להביא את גרסתי להכרעת הדין ולא להתחבא בביתי ולקיים שתיקה כהודאה".

 

פרקליטות המדינה הודיעה כי תדרוש להטיל עליו עונש של שבע שנות מאסר בפועל וקנס כספי גבוה, בנוסף להטלת קלון בשלב הטיעונים לעונש שייגזר על בניזרי. אם תתקבל הדרישה, יושעה בניזרי אוטומטית מהכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי (ארכיון). חש ברע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים