שתף קטע נבחר

הרב ערוסי להומואים הדתיים: "היגמלו"

חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של קרית אונו הוא הרב הראשון שמשיב ל"מכתב ההומואים" שפורסם ב-ynet ודן בשאלת שילובם בחברה הדתית והוא קובע: "הללו שיש להם רק נטיות חד מיניות - שיטופלו ויגמלו". עם זאת הוא מודה: לא כולם יכולים

"אין ספק שזהו חולי, שהרי כל שינוי טְבַעִים מן הנורמה הוא חולי. כמו עיוור צבעים, וכמו מי ששומע קולות ורואה מראות שאדם נורמלי לא שומע ולא רואה" – כך קובע הרב רצון ערוסי, רב העיר קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית, ביחס לבעלי הנטיות ההומוסקסואליות בתשובה ל"מכתב ההומואים" שפורסם לראשונה ב-ynet ונשלח לעשרות רבנים בישראל.

 

בהתייחסו לסוגיה הבעייתית כותב הרב: "אין כל ספק שעלינו לעשות מאמץ ולפעול באופן מושכל כדי שהללו שיש להם רק נטיות חד מיניות יטופלו וייגמלו".

 

הרב ערוסי טוען כי תאוות המין היא בניינם של העולם והאדם, אך גם חורבנם, ולכן התורה התירה את העניין המיני רק במטרה להתקדש. עם זאת, הוא קורא למנהיגי הציבור "לדעת כיצד לסייע ולהנחות את הללו שהם חד מיניים ואין להם מזור", ומודה כי "בהרבה מקרים הדתיים נדהמים, נבוכים וכואבים מן ההומוסקסואליות המתוקשרת והמופגנת, ולכן הם מאבדים עשתונותיהם ואינם מגיבים כהלכה, ויש שהם נגרפים ונסחפים ופוגעים בהומוסקסואלים שנולדו כך".

 

"קראתי את דבריך בעיון רב, כי הם נוגעים ללב, ויש בהם דברי טעם", פותח הרב ערוסי את תשובתו לכותב מכתב ההומואים, הרב ר'. בדברים שפורסמו בשו"ת אתר מורשת כתב הרב ערוסי לר' כי "אין ספק שהחברה הדתית צריכה כלים מתאימים כיצד להתמודד עם ההומוסקסואלים בכלל, ועם תופעת ההומוסקסואליות, במיוחד זו התקשורתית וההפגנתית, בפרט".

 

בעקבות איתותי המצוקה של ההומואים הדתיים קורא חבר מועצת הרבנות הראשית לחבריו הרבנים לחתור לכמה יעדים, בהם טיפולי גמילה לחד-מיניים וסיוע לאלה מהם ש"אין להם מזור". בנוסף הוא סבור כי יש לדכא את הנטיות ההומו-לסביות של הדו-מיניים, וכותב: "הללו שיש להם נטיות לכך והם דואליים, ויכולים לחיות באופן נורמלי עם נקבות - שלא יפתחו את הנטיות הלא נורמליות שבהם". עוד מוסיף הרב: "שנורמליים לא ינהרו אחרי חיי מין כאלה, בגלל ההשפעה ההולכת וגוברת שחיי המין הם העשייה, בכל הצורות ובכל האופנים, ורק לצורך הפורקן המיני, ללא כל קשר עם אהבה, וללא כל קשר עם ייעוד זיכוך היצר המיני, ובניין עולם".

 

חיים מיניים - במסגרת פרייה ורבייה

הרב ערוסי מבקש לעודד את ר' וחבריו, ומדמה את סבלו של ההומו לזה של הממזר, שנולד מיחסי מין אסורים ואינו יכול להתחתן לעולם. "הוא נורמלי בגופו, ואסור לבוא בקהל בגלל הוריו, כל חייו", הוא מסביר, "זה הרי זועק עד לשמים, ובכל זאת הממזר משלים מציאות זו, מזדכך על ידי לימוד תורה, וההלכה קובעת שממזר תלמיד חכמים קודם בכבוד לכהן גדול עם ארץ שנכנס לפני ולפנים, והוא קורא בתורה ראשון וכיוצא בזה".

 

"תורתנו הקדושה, שהיא תורת חיים, להבדיל מן הנצרות, לא גזרה עלינו פרישות, אלא התירה ואף ציוותה על העניין המיני, אבל מתוך מגמה להתקדש, לזכך את הנפש לפני שכרון החושים של התאווה המינית, ושהחיים המיניים יהיו במסגרת פריה ורביה, שהיא בניינו של עולם. לכן כל שיש לו יצר מיני נורמלי או לא נורמלי, יתקנו רק בדרכי היתר. וכשאין דרכי היחס שיש בהן פורקן מיני - ידבק בדבק הנעלה ביותר הידבקות בצור העולמים, על ידי התורה הקדושה".

 

בסיכום דבריו כותב הרב ערוסי: "אכן צריכים אנו לדעת, כיצד להתמודד עם תופעת ההומוסקסואליות המתוקשרת והמופגנת שהיא אם כל חטאת בימינו, ואוי לנו שהגענו לכך. וצריכים אנו לדעת כיצד להתמודד עם שלומי אמוני ישראל יקרים שנולדו כהומוסקסואלים כדי למעט מסבלם, וכדי להראות להם דרכים בהם נמצא אושר של אמת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאווה. ומה על ההומואים הדתיים?
צילום: נועה רז
צילום: גיל יוחנן
הזעקה החרדית. ערב המצעד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים