שתף קטע נבחר

סקירה : iGo 8 – ניווט בתלת ממד

הגירסה חדשה של תוכנת הניווט הפופולרית iGo יוצאת לשוק, כשהפעם גולת הכותרת הוא ניווט תלת ממדי מלא הכולל מבנים. לקחנו את התוכנה לנסיעת מבחן

בישראל של שנת 2008, תוכנת ניווט הם כבר לא מוצר רק לחובבי גאדג'טים, וכבר לא מפתיע למצוא אותן במכונית הסמוכה לנו בכביש. תוכנות הניווט התבגרו, ומספקת לנו יותר מהנחיות ניווט ומכוונות גם לקהל מבוגר. אנחנו מצפים מהן להיות קלות ונוחות לשימוש, הוכי חשוב - בעלות תצוגה ברורה של המפה בזמן הניווט.

 

תוכנת iGo של Nav n Go הישראלית בגרסתה הקודמת הייתה תוכנת הניווט הפופולרית בארץ. החידוש בגירסה הנוכחית הוא תצוגה מלאה בתלת ממד, וישראל היא המדינה הראשונה המוצגת כך. אנחנו קבלנו את גירסת הטרום-שחרור של iGo 8 לבדיקה.

 

עיצוב וממשק חדשים

בגרסה 8 של התוכנה, מלבד השינוי הגדול במפות התלת ממדיות, ישנם שינויים קוסמטיים וגרפיים גם בתפריטים ובממשק המשתמש. חוץ מהיכולת לראות מבנים מסביבנו, עוצבו מחדש כל המסכים והתפריטים. העיצוב החדש  הוא נקי, ברור

ואינטואיטיבי גם לאנשים המשתמשים בתוכנה לראשונה.

 

עוד ב-dtown: מדריך כיול בסיסי של מסך הטלוויזיה

 

עם הפעלת התוכנה, נכנסים לתפריט המורכב מארבעה כפתורים בלבד. מצב זה מתאים למרבית האנשים שמחפשים מערכת ניווט פשוטה, ללא צורך בנבירה בתפריטים והגדרות סבוכות. למשתמש הבקיא יש אפשרות לעבור למצב הגדרות מתקדמות, המציע התאמה של התנהגות התוכנה לצרכים ספציפיים.

 

המסכים עצמם ברורים יותר מהגירסה הקודמת וקל להתמצא ולעבוד איתם. מסך המפה שמופיעה בעת הניווט עבר שינוי בעיצוב והוא פשוט ואינטואטיבי יותר.

 

מפות חדשות

כדי לתמוך ביכולת הצגת המבנים בזמן הניווט היה צורך לשנות את בסיס הנתונים של המפות. iGo מגיעה עם בסיס נתונים חדש לגמרי של מפות ישראל, שלא נרכשה מחברת "מפה" הישראלית, כמקובל. בנוסף לכך, נקודות העניין בתוכנה הורחבו בשל שיתוף הפעולה שנחתם בין חברת Nav n Go לדפי זהב. 

 

עוד ב-dtown: זוג רמקולים מיראז' Omni 350 במבחן - צליל היקפי

 

החלפת בסיס הנתונים של מפות בתוכנת ניווט הינה פעולה לא פשוטה, כך מסתבר. לפעמים קיבלנו הכוונה לפניות שמאלה (כולל פניות פרסה) ברמזורים שאסור לפנות בהם שמאלה. לפעמיים הובלנו לסמטאות ללא מוצא תוך כדי הניווט, ושלא יהיה ספק - זה קרה באמצע גוש דן. חמור מכך, במספר ישובים קהילתיים אין בכלל יכולת לנווט לרחובות מסוימים. נקווה שטעויות אלה כבר תוקנו בגירסה היוצאת לחנויות.

 

נקודות העניין ובסיס הנתונים החדש של התוכנה עושים את מלאכתם. יש הרבה קטגוריות חדשות, וקל להגיע לתחנות דלק, כספומטים ושאר נקודות עניין תוך כדי ניווט. למרות זאת בלטו בהעדרן מספר קטגוריות, כדוגמת הקטגוריה השימושית - גני אירועים (מי לא הלך פעם לאיבוד בדרך לחתונה בישוב לא מוכר?).

 

תוכנה בוגרת 

התוכנה נבדקה על מכשיר Mio C320, ועבדה בצורה חלקה, ללא השהיות בטעינת המבנים התלת ממדים או איטיות בשל המורכבות הגרפית. כמו כן מפות התוכנה של ישראל בתלת מימד שוקלות כ-140-150 מגהבייט בלבד, בגלל השימוש בתכונת כיווץ שפותחה בחברה. התוכנה עצמה אמורה לעבוד בצורה חלקה על כל המכשירים בעלי מעבד שרץ במהירות של לפחות 266MHz.

 

עוד ב-dtown: דנון S-302 - מערכת קולנוע ביתי עם נגן אלחוטי

  

לסיכום

הניווט ב-Nav n Go פשוט ונוח עבור כל מי שמפחד לטעות בפניות או אינו בטוח אם פנייה שמאלה בעוד 200 מטר זה לפני הבניין הגבוה או אחריו. מן הסתם, המוצר הסופי עוד ילווה בעדכוני גירסה ותיקונים, אך עדיין, מדובר במוצר ברמה גבוהה ביותר כבר עכשיו.

 

 

iGo 8

ציון:


 

מחיר מומלץ לצרכן: 1,199 שקלים

 

יתרונות: ניווט תלת ממדי מלא , אינטואיטיבית וידידותית לשימוש , שליטה בהגדרות מלאות של התוכנה.

חסרונות: בסיס נתונים הלוקה בחסר, מצפן לא קריא.

שורה תחתונה: תוכנת ניווט מוצלחת

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים