שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סקס, שקרים וביטחון המדינה

  בעידן שהיה כמעט נטול קלטות לוהטות ורכילות על חייהם של נבחרי הציבור, משה דיין היה היחיד שזכה לכיסוי תקשורתי מחדר המיטות. אנשי "העולם הזה" ובני משפחתו של דיין חוזרים לימי "פרשת אלישבע"

   

  בשנים שבהן היו מדינאים ולא פוליטיקאים, העיסוק בחייהם הפרטיים היה מינימלי. רכילות היתה מצרך ווולגרי ובוטה, כזה שגם הציבור העדיף שלא לצרוך - או לפחות לא להכניס הביתה. רבבות קראו בשקיקה – בבתי הקפה או במספרות - את "רחל המרכלת" ב"העולם הזה", אבל הזרם המרכזי בעיתונות של שנות ה-60 וה-70 לא סיקר את הנעשה בין סדיניהם של הפוליטיקאים הישראליים – למעט אחד: המצביא, המדינאי, הלוחם, שר הביטחון המהולל – משה דיין.

   

  הכל ידעו על חולשתו של דיין לנשים, אבל לכתוב על כך ממש - אף אחד לא ממש העז. אף אחד, למעט "העולם הזה". השבועון, החריג לזמנו, ניהל מלחמת חורמה נגד דיין, שהשתרעה על פני עשרות עמודי שער שערורייתיים, וסיקר את חייה של משפחת דיין המורחבת: הגירושין מרות דיין והנישואים לרחל דיין, חתונתם המשותפת של הבת יעל והבן אסי, האוסף הארכיאולוגי השנוי במחלוקת - מעיין שופע של רכילות עסיסית, בכיכובה של משפחת האצולה הישראלית האולטימטיבית.

   

  הפרסומים הסנסציוניים התמקדו, יותר מכל, בסיפורי הניאופים והבגידות של משה דיין. "הרצל פינת רפאלי" חוזרת אל הפרשייה הבולטת מכולן, "פרשת אלישבע", שהתפרסמה ב-1972. כשהילת הניצחון במלחמת ששת הימים עדיין זוהרת מעל לראשו של דיין, עלמה בשם אלישבע צ'יזס מגיעה אל מערכת "העולם הזה" ומציגה התכתבויות והקלטות משיחותיה עם המאהב שלה: לא אחר מאשר שר הביטחון, משה דיין. מכאן החלה להתגלגל אחת החשיפות הסנסציוניות ביותר של השבועון, ובמשך עשרה שבועות התפרסמו עוד ועוד גילויים שהביכו את משפחת דיין.

   

  בניגוד לנואפים ממשלתיים אחרים שלימים דיווחו על קלטת לוהטת באולפני הטלויזיה, בחר משה דיין שלא להגיב, ובכך הותיר את העיסוק בפרשה לאותו שבועון בועט.

   

  בקטע שלפניכם, חוזרים אנשי "העולם הזה" – העורך, אורי אבנרי, והעיתונאי, אלי תבור, אל אותה פרשייה עסיסית ומספרים על משה דיין שהם הכירו. ומנגד: יעל ורות דיין סוגרות אחת ולתמיד את החשבון עם השבועון הבועט שהלך, לטעמן, כמה צעדים רחוק מדי.

   

  דוד דרעי הוא במאי הסדרה "הרצל פינת רפאלי" של ערוץ HOT בידור ישראלי, ממנה לקוח הקטע. הפרק הראשון ישודר ב-7 במאי, ב-20:30. לקטעים נוספים בסדרה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משה דיין. הממלכתיות נגמרה בחדר המיטות
  צילום: לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים