שתף קטע נבחר

נתניהו: רה"מ מוכן לסגת מהגולן עוד טרם המו"מ

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, אמר בחגיגת מימונה בנשר, כי ראש הממשלה "מוכן למסור את כל רמת הגולן עוד לפני שהחל משא ומתן". לשכת אולמרט: "לשם רענון זכרונו של נתניהו, היה זה הוא ששלח אל אסד איש עסקים, כדי שיוותר בשם ישראל על הגולן"

יושב ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (יום א') לדיווחים על מגעים בין ישראל לסוריה ואמר כי "הגולן חייב להישאר בידינו גם בעת שלום, אחרת נקבל שם את איראן".

 

נתניהו, שאמר את הדברים במהלך חגיגת מימונה בנשר, הוסיף: "אני מתפלא מאוד שראש הממשלה מוכן למסור את כל רמת הגולן עוד לפני שהחל משא ומתן. הוא מתנהג בחובבנות ובקלות דעת. כך לא בונים שלום".

 

בלשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, זעמו ומסרו בתגובה כי "לשם רענון זכרונו של נתניהו, היה זה הוא ששלח אל אסד איש עסקים, כדי שיוותר בשם ישראל על רמת הגולן, עוד בטרם החל משא ומתן. ראש הממשלה יתמיד בניסיון להגיע לשלום ויעשה זאת בדרך שקולה ואחראית, תוך נקיטת הצעדים שיבטיחו את ביטחון ישראל".  

 

בשבוע האחרון עלה שוב לכותרות נושא הנסיגה מרמת הגולן במסגרת מו"מ לשלום עם סוריה. גורמים מדיניים בכירים בירושלים אמרו מוקדם יותר, כי "שלום עם סוריה הוא אינטרס אסטרטגי ישראלי, בתנאי שיושג ההישג של ניתוק סוריה מציר הרשע".

 

בעקבות הפרסומים האחרונים על כוונת הטורקים להפגיש בין אישים ישראלים וסורים והמסרים

ההדדיים שהוחלפו בין דמשק לירושלים דרך טורקיה, התייחסו בירושלים לנושא בזהירות מתבקשת. "הערוץ הטורקי קיים, הוא מתנהל", אמר גורם מדיני בכיר בירושלים. "אף אחד לא מעלה אותו לגבהים מעבר למה שהוא באמת ואף אחד לא מוריד אותו למצולות".

 

אתמול נועד נשיא סוריה, בשאר אסד, עם המתווך שהעביר מסרים בינו לבין ראש הממשלה, אהוד אולמרט - ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן. השניים דנו בנושא חידוש המשא ומתן לשלום בין סוריה לישראל. ארדואן אמר לפני בואו לסוריה ש"אני חושב בראש ובראשונה להפגיש בין אישים משני הצדדים. אם זה יוליד תוצאות חיוביות, ננסה להפגיש בין המנהיגים". 

 


פורסם לראשונה 27/04/2008 14:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "לא לנסיגה"
צילום: ירון ברנר
נתניהו רצה לוותר על הגולן
צילום: צפריר אביוב
מומלצים