שתף קטע נבחר

ישראלי בכלא ההודי: שלוש וחצי שנים ללא משפט

ליאור בן-מויאל עצור בכלא ההודי בחשד לסחר בסמים וממתין למשפטו. הוא מוחזק בתא עם 20 אנשים, בתת-תנאים ומובא לבית הדין כאשר הוא כלוא בכלוב ולא יכול ליצור קשר עם בני משפחתו. בשבוע שעבר, הוא ניסה לשים קץ לחייו. גיסו ל-ynet: "הבן אדם מיואש מהחיים ורוצה למות"

סיוט שלא נגמר. ליאור בן-מויאל, בן 40, עצור בכלא בהודו מזה שלוש וחצי שנים בחשד לסחר בסמים וממתין למשפטו, שלא נגמר. את שני ילדיו לא ראה מאז נעצר והוא איננו יכול לקבל את מכתביהם בבית הכלא. בשבוע שעבר, לאחר דחייה נוספת במשפט, ניסה להתאבד - בפעם השלישית.

 

בכל דיון בבית המשפט מגיעים בני משפחתו של בן מויאל להודו. אחרי דיון קצר, הם נשלחים חזרה ארצה בידיים ריקות וללא התקדמות של ממש. "אנחנו טסים להודו ומתאכזבים כל פעם מחדש", מספר מומי אפריאט, גיסו. "ליאור נלקח יחד עם 50 איש מהכלא, מוחזק בכלוב ללא מים ואוכל במשך שעות, בחום כבד, נלקח לדיון וכעבור זמן קצר מוחזר לכלוב, עד שהאסירים מוחזרים יחד לכלא".


ההודים טוענים כי ניסה להבריח 154 קילוגרם של סם. בן-מויאל

 

לפני כארבע שנים הגיע בן-מויאל, מוכר תכשיטים שהתגורר בעשור האחרון בגרמניה ובהולנד, להודו לבדו לטיול בן מספר חודשים. במהלך הטיול נעצר על ידי המשטרה המקומית בחשד לסחר בסמים. המשטרה המקומית טענה כי ניסה להבריח 154 קילוגרמים של סם.

 

הילדים לא ראו את אבא

בנו בן ה-11 מתגורר אצל אחותו בישראל, בפיקוח רשויות הרווחה ובתו חיה אצל אמה הביולוגית בצ'כיה. "הילד יודע שאבא שלו עצור בהודו ובטוח שהוא חף מפשע, אך הוא לא פגש אותו מאז שנעצר. אנחנו והפסיכולוגית שלו סבורים שזה יזיק לו", אומר אפריאט.

 

הכלא בו מוחזק בן-מויאל, נחשב לאחד הקשים בהודו: "ליאור מוחזק בתא יחד עם עוד 20 אנשים, שרבים מהם מרצים כבר כעשר שנים לפני משפט. זה פשוט לא נורמאלי. אין שירותים בתא, אין מקלחות. זה הודו, עולם שלישי. הוא לא מקבל טלפונים, וגם המפגש עם בני המשפחה מתרחש באולם יחד עם עוד כ-100 אסירים. הבן אדם מיואש מהחיים ורוצה למות", מוסיף אפריאט.

 

"במהלך המשפט הזה החלפתי כבר חמישה עורכי דין, וכולם נשברים מהסחבת הלא נגמרת הזו. קונסולית ישראל בהודו שמעודכנת בפרשה טוענת שאין לה מה לעשות, ויודעת אף היא שאם לא יקרה משהו דרמטי, זה ייגמר רע מאוד". בניסיון נואש לסייע לבן מויאל להוכיח את חפותו, נפגש הגיס עם השוטרים שאחראים למעצרו. במפגש, שתועד במצלמות נסתרות, יש לטענת המשפחה ראיות שעשויות להביא להוכחת חפותו ושחרורו מהכלא. 

 

"שום דבר לא זז והפחד שלי הוא שבסוף נחזיר את ליאור ארצה בארון מתים", מסביר אפריאט, "כל שאנחנו מבקשים זה שיסתיים המשפט - גם אם יימצא שליאור אשם וגם אם לא, העינוי הבלתי נסבל הזה שהוא עובר כבר שלוש וחצי שנים, יגיע לסיומו. זה כל מה שאנחנו רוצים".

 

ממשרד החוץ נמסר כי הם מעודכנים בפרשה וכי הם עוקבים אחר הנעשה ומעניקים לבן-מויאל ומשפחתו שירותים קונסולריים. נציג משרד החוץ אף נפגש עם בן מויאל בכלאו. משפחתו של בן מויאל נפגשה עם נציגי הקונסוליה הישראלית בהודו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים