שתף קטע נבחר

הלוויין עמוס 3 נכנס למסלולו כמתוכנן

מערכת הבקרה של הלוויין עמוס 3 ששוגר לחלל הופעלה והצביעה על כך שהכל מתנהל כשורה. הלוויין עושה את דרכו למקומו הסופי בחלל

לוויין התקשורת עמוס 3 מתוצרת התעשייה האווירית ששוגר לחלל בהצלחה, נמצא בדרכו למיקומו הסופי בחלל - כך נמסר הערב (יום ב') מהתעשייה האווירית. הלוויין שוגר בשעה 8:00 בבוקר באמצעות משגר זניט (Zenit) מאתר השיגור בבייקונור, קזחסטן.

 

אחר הצהריים הופעלה מערכת הבקרה של הלוויין והוא נכנס למסלולו כמתוכנן. מהנדסי התעשייה האווירית ממשיכים גם הערב לבדוק את המערכות השונות של הלוויין. הבדיקות הראשוניות מצביעות על כך שמערכות הלוויין תקינות.

 

מנכ"ל התעשייה האווירית, יצחק ניסן, אמר כי "זה הישג מרשים נוסף. פעם נוספת אנחנו מוכיחים את חוסננו הטכנולוגי. לוויין עמוס 3 יצטרף ללווייני עמוס 1 ועמוס 2, שנבנו גם הם בתעשייה האווירית. עמוס 3 נמצא בחזית הטכנולוגיה של לווייני התקשורת בעולם וזה הישג מרשים נוסף של החברה, שהיא הקבלן הראשי של כל תוכניות הלוויינות בישראל. כל הלוויינים עברו את אורך החיים שהובטח ללקוחותינו ונתנו ביצועים מעבר למצופה. אנו חברים במועדון מצומצם מאוד ויוקרתי של חברות הבונות ומתפעלות לוויינים בחלל".

 

עמוס 3 נבנה עבור חברת חלל תקשורת (Spacecom), מפעילת לווייני עמוס 1 ו-2, המציעה מגוון רחב של שירותי שידור ותקשורת רחבת סרט. אזורי השירות של החברה כוללים את אירופה, המזרח התיכון וצפון אמריקה, ומספקים קישוריות טרנס-אטלנטית בין החוף המזרחי של ארצות הברית והמזרח התיכון. לוויין עמוס 3, עם יכולותיו המשופרות, יאפשר להרחיב את מגוון השירותים המוצעים. בימים אלו מפותח עמוס 4 - לווין התקשורת מהדור הבא, שיגדיל אף יותר את מגוון שירותי התקשורת.

  

מפעל מבת חלל של התע"א שיגר בעשרת החודשים האחרונים שלושה לווינים לחלל, ובהם את לוויין ה- TecSAR: לוויין צילום מכמ"י מתקדם הפועל בהצלחה ומספק תמונות באיכות גבוהה. בנוסף, התעשייה האווירית מפעילה במקביל שמונה לווייני ומפתחת את הדורות הבאים של לווייני התצפית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים