שתף קטע נבחר

ה-DNA הוכיח: האב האוסטרי הוא אבי 6 הילדים

משטרת אוסטריה הודיעה כי בדיקות גנטיות הוכיחו כי יוזף פריצל, שהודה כי כלא ואנס את בתו אליזבת במשך 24 שנים, הוא אביהם הביולוגי של ששת ילדיה. לדברי השוטרים, בחיפוש שנערך בנכסי נדל"ן אחרים שברשותו של פריצל לא נמצאו תאים סודיים נוספים. בתוך כך, נפגשו שלושה מילדיה של אליזבת לראשונה עם אחיהם

משטרת אוסטריה הודיעה אחר הצהריים (ג') כי מבדיקות DNA עולה שיוזף פריצל, החשוד כי כלא ואנס את בתו אליזבת במשך 24 שנים, הוא אכן אביהם הביולוגי של ששת ילדיה. במקביל, הודיעו השוטרים כי פריצל לא בנה תאים סודיים, בדומה לזה בו הוחזקו כמה מהילדים, בנכסי נדל"ן אחרים שבבעלותו.

 

"הבדיקה מוכיחה כי ששת הילדים שילדה אליזבת, הם אכן ילדיו של יוזף", אמר נציג המשטרה, פרנץ פולזר, במסיבת עיתונאים שקיים בווינה. הוא ציין כי אליזבת, בת 42, ילדה בן נוסף שמת זמן קצר לאחר מכן, וכי פריצל אישר בחקירתו כי זרק את גופתו של הילד לכבשן בביתו בעיירה אמשטטן.

 

חדר האמבטיה במרתף ביתו של פריצל (צילום ארכיון: רויטרס)  

 

פולזר הוסיף כי פריצל הכריח את אליזבת לכתוב מכתבים למשפחה - דבר ששיחק תפקיד מרכזי בהונאת אישתו, משפחתו והרשויות לאורך השנים. לדבריו, במכתבה הראשון טענה אליזבת כי הצטרפה לכת וביקשה מהמשטרה שלא לחפש אחריה.

 

ששת הילדים נפגשו לראשונה בחייהם

בתוך כך, התאחדו ששת ילדיה של אליזבת במרפאה פסיכיאטרית בה הם שוהים. מנהל המרפאה, ברטולד קפלינגר, אמר סיפר כי האם "תקשרה באופן טבעי" עם ילדיה וכי "האירוע עבר בקלות מדהימה". במהלך הפגישה הכירו לראשונה שלושת ילדיה של אליזבת - בני 19, 18 ו-5 - שחיו במרתף הבית, את שלושת הילדים שאומצו על ידי פריצל ואשתו רוזמרי וחיו בחלקו העליון של הבית.

 

מעצרו של פריצל, בן 73, הוארך היום בבית משפט מחוזי ב-14 יום נוספים. עורך דינו של האב, רודולף מאייר, אמר בראיון לרשת החדשות BBC כי מרשו עצוב מאוד ושבור נפשית מהפרשה. הוא גם שיגר חצי ביקורת בנוגע לאופן הסיקור התקשורתי של הפרשה ואמר: "התקשורת הכתובה והאלקטרונית באוסטריה מציגה אותו כמפלצת. אין לה כל סימפטיה אליו, שום דבר".

 

גורמים משפטיים אמרו כי אם יורשע פריצת באונס, כליאה והתעללות הוא צפוי לעונש של עד 15 שנות מאסר. בנוסף, מסרו גורמים בפרקליטות האוסטרית כי הם שוקלים להאשים נגד האב גם בסעיף "רצח מתוך רשלנות" הנוגע למותו של בנה השביעי של אליזבת. 

 

אתמול הודה פריצל שכלא את אליזבת בצינוק מאולתר נטול חלונות בן שלושה חדרים מאז היום בו נעלמה לכאורה ב-1984. הוא גם הודה שהוא אבי שבעת ילדיה, אף שטען כי לא אנס את בתו בכוח. המשטרה האוסטרית מסרה כי שלושת הילדים שהיו כלואים בצינוק "לא ראו אור יום" עד ששוחררו בסוף השבוע.

 

הבוקר דיווח העיתון הלונדוני "טיימס" כי פריצל הורשע בעבר בתקיפה מינית ולפחות בעוד עבירה אחת של הצתה. על פי הדיווח, פריצל אף ריצה עונש מאסר בשנות ה-60 המאוחרות. שכניהם של יוזף ורוזמרי פריצל, שלפי המשטרה כלל לא ידעה על המתרחש במרתף הבית המוסתר, סיפרו כי בני הזוג עשו רושם של אזרחים למופת ושיבחו את האופן שבו גידלו את שלושת הילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פריצל. זרק הגופה לכבשן
צילום: רויטרס
מומלצים