שתף קטע נבחר

הקרב על הכרטיס: יעקב אדרי נגד רוחמה אברהם

חלוקת כרטיסי ההזמנה לטקס המסורתי בערב העצמאות הובילה לריב על כרטיסים: השר יעקב אדרי זעם שלא נשארו מספיק הזמנות עבור מוזמניו - ורק אחרי בירור הדברים עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה נערכה חלוקה מחדש

חלוקת כרטיסי ההזמנה לטקס הדלקת המשואות גררה עימות בין שרים בממשלה. השר יעקב אדרי ביקש 350 כרטיסים עבור "ילדים אורחי השר", אך כשנענה כי לא נותרו מספיק הזמנות טען כי ההחלטה להעניק 500 כרטיסים לניצולי שואה, ילדי שדרות ולילדים עם מוגבלויות - מוזמני השרה רוחמה אברהם בלילא, היא מנהל לא תקין.

 

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, נזעק אתמול (יום ג') לפשר בין הניצים, והורה להחזיר את כל כרטיסי ההזמנה למטה ההסברה לחלוקה מחדש, בה יקבל כל שר את מבוקשו.

 

הפרשה המוזרה הזאת החלה כשאדרי, המשמש כיושב ראש ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים, פנה לאחרונה לחנה כהן, ממטה ההסברה, וביקש "350 כרטיסים לילדים אורחי השר". כהן ענתה כי אין בידה מספיק הזמנות שכן 500 כרטיסים הועברו למטה חגיגות ה-60 של השרה רוחמה אברהם בלילא עבור ניצולי שואה, ילדים מעוטף עזה וילדים עם מוגבלויות.

 

אדרי כעס. אתמול הגיש מכתב אישי למנכ"ל משרד ראש הממשלה דינו ושטח בפניו את טענותיו. בין היתר כתב לדינור: "צר לי על התערבותך (בחלוקת הכרטיסים), בניגוד לכללי המנהל התקין".

 

דינור המופתע בירר את הסוגיה עם אדרי, אברהם-בלילא ומנהלת מטה ההסברה, חנה כהן. מהשרה הממונה על חגיגות ה-60 למד כי מכיוון שמספר המוזמנים השנה הורחב בכ-2,000 איש, היא סברה שיש מקום להזמין את ניצולי השואה, ילדי עוטף עזה וילדים עם מוגבלויות. מאדרי למד שהוא אינו מתכוון לוותר - ובסופו של דבר הוציא דינור מכתב תשובה לאדרי, בו הוא מבהיר לו את עמדתו במחלוקת המשונה:

 

אז מי יקבל כרטיסים?

"בעקבות המחלוקת הנחיתי להחזיר למטה ההסברה 1,000 כרטיסים שנתנו למטה חגיגות ה-60 כדי שיחולקו מחדש", כתב. "מטה ההסברה ימשיך לעשות את החלוקה כפי שנקבע מלכתחילה, לאוכלוסיית היעד של ניצולי השואה, ילדי שדרות וילדים עם מוגבלויות. איני מבין מדוע הזמנה של 350 ילדים אורחי השר מהווה מנהל תקין, והזמנת 500 ילדים אורחי השרה הינן מנהל לא תקין. בכל מקרה, כדי למנוע מחלוקת, הכרטיסים יחולקו על ידי מטה ההסברה על פי הקריטריונים שנקבעו שם".

 

ובכן, מהם הקריטריונים החדש? פשוט - חלוקה מחדש כך ששני השרים יהיו מרוצים: יותר מ-6,000 הכרטיסים יוחלקו כך - 800 הזמנות לגופי השכול, 675 לצה"ל, 150 למשטרה, 300 לאורחי הכנסת, 500 לסגל א' ואורחיו, 250 לסוכנות היהודית,

150 למשפחות מדליקי המשואות, 140 לאורחים צבאיים וסגל דיפלומטי, 1,000 למשלחות מחו"ל, 350 לנציגי המכביה, 250 לנכי צה"ל, 350 לילדים אורחי השר אדרי ו-500 לילדי עוטף עזה, ילדים עם מוגבלויות וניצולי שואה. יתר כרטיסי ההזמנה יחולקו לאזרחים פרטיים שנרשמים דרך אתר האינטרנט של מטה ההסברה.

 

השר אדרי מסר בתגובה כי העניין הוסדר לשביעות רצונו, וראוי שאורחי השרה בלילא - ניצולי השואה, ילדי עוטף עזה וילדים עם מוגבלויות - יקבלו הזמנות. השר הבהיר כי, בסופו של דבר, הוא יעביר כ-50 כרטיסים לילדי עוטף עזה וכ-300 כרטיסים שלא נדרשו יוותרו בידי מרכז ההסברה. השרה רוחמה אברהם בלילא נמנעה מלהגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדרי. מרוצה
צילום: יצחק אלהרר סקופ 80
אברהם. הזמינה וקיבלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים