שתף קטע נבחר

שרים בקבינט: "לא" לרגיעה עם חמאס

בישיבת הקבינט הביטחוני הביעו השרים התנגדות להסכם רגיעה עם חמאס מאחר שלטענתם הארגון ישתמש בתקופה זו להתחמשות והתארגנות מחדש. אולמרט אמר כי טרם קיבל החלטה בעניין, והוא מחכה לשמוע את עמדת מערכת הביטחון

שרי הקבינט לביטחון לאומי דנו בצהריים (יום ד') בהצעת הרגיעה שהגיעה מקהיר, לאחר ביקורו של הנשיא האמריקני לשעבר ג'ימי קרטר ולאחר שיחות של בכירי חמאס עם הממשל המצרי. אלא שבדיון התברר כי רוב השרים אינם תומכים במהלך בטענה שכך יוכל החמאס להתחמש ולהתארגן מחדש, ולהמשיך לבצע פיגועים כנגד ישראל.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נמנע בדיון מקבלת החלטה ואמר כי אינו רוצה להביע את עמדתו לפני שיקבל את עמדת שר הביטחון ומערכת הביטחון - ואלה טרם גיבשו אותה.

 

השר אבי דיכטר אמר בדיון כי הוא מתנגד לרגיעה כי מדובר בצעד שיש בו משום מתן לגיטימציה של ישראל לחמאס. "צריך להגיע לרגיעה מעמדה של הרתעה, ולשלב בה את הסיכוי לשחרר את גלעד שליט במשא ומתן", אמר.

 

בדיון שנערך היום עסקו חברי הקבינט גם במצב הביטחוני ברצועת עזה. ראש השב"כ, יובל דיסקין, וסגן שר הביטחון, ח"כ מתן וילנאי, העניקו לחברי הקבינט את תמונת המצב. דיסקין התריע מפני המשך התעצמות החמאס ברצועת עזה באמצעי לחימה ובתוכניות לבצע פיגועים בישראל, לקראת חגיגות ה-60.

 

דיכטר תקף את המצרים על כך "שאינם ממלאים את חובתם בעצירת הברחת אמצעי הלחימה מסיני לעזה". גם צה"ל לא

יצא נקי מהשר, שטען כי "כבר לפני חודשיים הנחה הקבינט את צה"ל להביא להפסיק ירי הקסאמים, ואולם מאז חלפו חודשיים וחברי הקבינט עדיין לא שמעו דבר מנציגי מצה"ל".

 

סגן שר הביטחון וילנאי דחה בדיון את טענות חמאס למשבר הומניטרי ברצועת עזה. לדבריו, מכלי הדלק ברצועה ואתמול סופק גז בישול. כן ציין שקיימת הכנסה שוטפת של מצרכי מזון, מוצרים סניטריים וצרכים רפואיים לתוך הרצועה. שר הביטחון, אהוד ברק, נעדר מהדיון בקבינט לביטחון לאומי בשל תרגיל גדודי ברמת הגולן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקבינט בישיבה. ארכיון
צילום: משה מילנר, לע"מ
הנייה. ארגון מחדש?
צילום: רויטרס
מומלצים