שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הנאמן הציבורי של הבימה יסיים את תפקידו

  בית המשפט העליון אישר את המבנה המשפטי החדש של התיאטרון כחברה לתועלת הציבור. לאחר מינוי חברי הדירקטוריון החדש יפנה עו"ד שלמה שחר את מקומו

  בית המשפט העליון אישר את המבנה המשפטי החדש של התיאטרון הלאומי "הבימה", שכולל שינוי כתב ההקדש והתקנון, כמו גם סיום תקופת כהונתו של עו"ד שלמה שחר, הנאמן הציבורי הממונה מטעם המדינה לפקח על הליך ההבראה ויישומו. הנאמן הציבורי, המשמש כאפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל, מונה ב-1995 על ידי בית המשפט כנאמן יחיד לתיאטרון בעקבות קשיים אליהם נקלע שכמעט והובילו לסגירתו. במהלך השנים סייע בגיבוש הסכם ההבראה וביצועו, כמו גם השלמת שינוי המבנה המשפטי והפיכתו של התיאטרון לחברה לתועלת הציבור בהתאם למבנה שגיבשו נציגי היועץ המשפטי לממשלה בשיתוף עם משרדי החינוך, התרבות האוצר וכונס הנכסים הרשמי.

   

  עם החלטת בית המשפט העליון אמר עו"ד שחר ל-ynet: "אחרי תקופה של חילוקי דעות מול המשרד של עו"ד אלי זוהר על השינויים במבנה המשפטי של התיאטרון הלאומי הגענו, בזמן ההמתנה להחלטת בית המשפט, להסכמה מחוץ לכתליו. הנוסח המוסכם הובא לאישור בית המשפט ובמהלך השבוע הנוכחי התקבלה פסיקתו.

   

  "משמעות הדבר שהתיאטרון, שפעל עד היום כהקדש תחת נאמן ציבורי שכיהן כיושב ראש ודירקטוריון, יעבור לעבוד כחברה לתועלת הציבור ויהיו בו דירקטורים שיכהנו כהנהלה ציבורית. הם אלה שייבחרו מנכ"ל לתיאטרון ועליהם יבואו חובות אמון וזהירות. בכך יהפוך התיאטרון הלאומי הבימה לתיאטרון נורמלי כשאר התיאטראות.

   

  "אני מברך על כך שהתיאטרון הגיע סופסוף למצב שבו הוא פועל בצורה מאוזנת ומראה פעילות גדולה ומבורכת. נכנסו למסלול טבעי של פעילות ועם סיום עבודתי ומינויה של הנהלה ציבורית תוך שמירה על כך שלא תהיה זיקה למעורבות של גורמים שלטוניים בפעילותו של התיאטרון, מסתמנת תקופה חדשה".

   

  שחר מסכם את התקופה בתיאטרון הבימה ואומר: "זו היתה תקופה מרתקת שכללה מפגשים עם אנשים מיוחדים הן בקרב ההנהלה והן בקרב השחקנים והעובדים. ההתנסות בעולם הזה של תרבות ואמנות היתה חוויה מרתקת שלא לדבר על כך שזה נעשה במסגרת מחייבת ומכובדת של התיאטרון הלאומי".

   

  יש דברים שאתה מרגיש שהם עדיין לא סגורים?

   

  "כן. אני חושב שצריך יהיה למצוא פתרון עדיין לחוב של התיאטרון כלפי המדינה. זה עומד על קרוב ל-25 מיליון שקל. זה לא משהו שהוא מטריד כי זה חוב שנפרש ומוחזרים מדי שנה מיליון שקל, אבל אני חושב שצריך לטפל בזה".

   

  באיזה מצב נשאר התיאטרון?

   

  "עצם הפעילות שלנו שלא במיקום אחד, היכולת להציג במספר אולמות ולתת תכנית מגוונת ומרהיבה, זה מעיד על החוסן של התיאטראות ושל ההנהלה, על הלכידות של השחקנים ועל המורשת המכובדת שיש להבימה. אני חוליה בשרשרת ארוכה של אנשים שהובילו את התיאטרון, ובתחושת האחריות שנעוצה בכך עשיתי את הנדרש עם השחקנים, ואין לי ספק שהבאים אחרינו יעשו עוד.

   

  "יש אירוע מכונן בפתח וזה הכניסה לבית החדש. זה תיאטרון לאומי ונכונו לו עוד עתידות. אני מרגיש סיפוק שאת חלקנו עשינו עד כמה שאפשר כפי שצריך, בהתחשב בכך שכשקודמי לתפקיד נכנס, התיאטרון היה בשבר גדול מאוד ויש תחושה של סיפוק שהוא נכנס להתנהלות נורמלית וממשיך הלאה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שחר. יסיים את תפקידו בחודשים הקרובים
  לאתר ההטבות
  מומלצים