שתף קטע נבחר

ג'ונבלאט: ייתכן שחיזבאללה מתכנן להפיל מטוס

מנהיג הדרוזים בלבנון טען כי בידיו מידע ביטחוני לפיו הארגון השיעי מבצע מעקב במצלמות אחר המסלול בשדה התעופה בביירות, המיועד לבכירים - "ועלול להפיל כך מטוס"

מנהיג הדרוזים בלבנון, ואליד ג'ונבלאט טוען כי חיזבאללה פועל לפגוע במטוס ובו אישים חשובים בשדה התעופה הבינלאומי של ביירות. בראיון טלפוני לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור היום (ו') בלונדון, אישר ג'ונבלאט כי הוא מחזיק ב"מידע ביטחוני מהימן" הקשור לחשדות אלו, אך סירב לפרט.

 

אחד מדוברי מפלגתו של ג'ונבלאט, ראמי א-ריס, אמר לעיתון כי המידע שברשותם כולל תמונות ומפות של מיכלית הנושאת מצלמה, שעוקבת אחר מסלול מס' 17 המיועד לאישים בכירים.

 "החשש הוא שמי שעוקב אחרי המסלול יכול גם לפגע בו", אמר א-ריס.

 

במהלך כנס בעיירת הולדתו שבהר הלבנון, אמר אתמול ג'ונבלאט שקיבל מידע סודי הקשור לתכנוני חיזבאללה, הכולל בין היתר פרטי התקשרויות חשאיות בין אנשי ארגון הטרור במספר אזורים. לפי ג'ונבלאט, מפלגתו העבירה את ההתרעה לגורמי הביטחון בלבנון.

 

ג'ונבלאט סירב לחשוף את המקור שהעביר לו את המידע אולם אמר עוד כי נראה שיש מי שעוקב אחרי האישים.

 "נראה שאנו לפני 'פעילות ביטחונית איכותית' (הכוונה לפיגוע גדול - ר.נ) במסלול מס' 17. טיל sa7 יכול להפיל מטוס במצב שכזה ועלינו לשים לב לכך", אמר.

 

בחיזבאללה קיבלו בלגלוג וזלזול את האשמותיו של ג'ונבלאט. אחד מהדוברים הבכירים בארגון, חוסיין רחאל, אמר לעיתון כי הארגון "מנסה להשיג את כתב האישום מטעמו של ג'ונבלאט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ג'ונבלא. "כתב אישום"
צילום: איי אף פי
נסראללה. חיזבאללה מתכנן?
צילום: איי אף פי
מומלצים