שתף קטע נבחר

החוקרים יצאו מאולמרט ונסעו מיד למזוז

מיד בתום חקירתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יצאו חוקריו להתייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. נדירים המקרים שבהם החוקרים דילגו מיד ללשכת היועץ המשפטי

חוקרי המשטרה שחקרו הבוקר (יום ו') את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, קיימו בצהריים התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ועדכנו אותו בפרטי החקירה. בתום ההתייעצות יחליטו הצדדים, כיצד להמשיך בחקירה. המשטרה נוהגת לעדכן את היועץ המשפטי על חקירות ראש הממשלה, אך נדירים המקרים שפנו אליו בעבר בבהילות כזו. 

 

ראש הממשלה נחקר הבוקר באזהרה במשך כשעה וחצי. הותר לפרסום כי מנהלת לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, נחקרה אף היא בפרשה. לשכת ראש הממשלה התייחסה באופן רשמי לחקירתו, ומסרה כי אולמרט השיב על כל שאלות החוקרים וימשיך לשתף פעולה עם רשויות החוק ככל שיידרש. 

 

בשעה 10:00 בבוקר הגיעו למעונו של ראש הממשלה ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב שלומי איילון, ועמו שני חוקרים נוספים. הם הכינו מספר מצומצם של שאלות לראש הממשלה. הם יצאו משם ב-11:30 לערך, ומשם נסעו למשרד המשפטים ברחוב סלאח א-דין בעיר. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אישר למשטרה באופן מיוחד לחקור את אולמרט בתוך 48 שעות, מחשש שיתאם עדויות.

 

שולה זקן, ששימשה ראש לשכתו של אולמרט, נחקרה ביום שלישי במשך כמה שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, בחשד למעורבות באותה הפרשה. שמה נקשר בעוד פרשות - בין היתר נתפסו במחשבה תכתובות מחשב, הנוגעות למינויים הפוליטיים לכאורה במשרד התמ"ת. החקירה בפרשת המינויים הפוליטיים במרכז לעסקים קטנים נפתחת בעקבות דו"ח מבקר המדינה ש"זיהה חשדות לפלילים", ושמתח ביקורת חריפה על אולמרט, בעת שכיהן כשר התמ"ת מטעם הליכוד, וכן על מנכ"ל משרדו דאז, רענן דינור.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החוקרים עוזבים את הבית
צילום: גיל יוחנן
ראש הממשלה, אהוד אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים