שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רייס הגיעה לארץ; נפגשה עם רה"מ במעונו
  מזכירת המדינה הגיעה הערב לביקור בזק בן 36 שעות, במהלכו נפגשה עם ראש הממשלה, ותיוועד עם שר הביטחון ושרת החוץ, כמו גם עם בכירים בצד הפלסטיני. היא תביע את אי שביעות רצונה מקצב ההתקדמות האיטי של המגעים בין הצדדים, ותבחן את יישום ההקלות עליהן הצהירה ישראל

  מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, הגיעה הערב (שבת) לביקור בישראל, כדי לנסות ולקדם את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. רייס תיוועד עם הצמרת המדינית-ביטחונית, וצפויה להביע את אי שביעות רצונה על הקצב האיטי של המגעים. זאת, כשבועיים לפני הגעתו הצפויה של הנשיא בוש לארץ, במסגרת השתתפותו בחגיגות ה-60 למדינה.

   

  רייס הגיעה לישראל מלונדון, שם השתתפה בסוף השבוע בוועידת המדינות התורמות לרשות הפלסטינית ונועדה עם אישים בכירים ברשות ועם נציגי הקוורטט. לאחר נחיתתה הגיעה רייס לארוחת ערב במעונו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים. הנושא המרכזי שעלה בפגישה בין השניים הוא המשא ומתן עם הפלסטינים, אולם גם המגעים בערוץ הסורי והנושא האיראני עלו על השולחן.

   

  בשיחה עם כתבים לפני תחילת הביקור, אמרה רייס כי "נבחן את המחסומים שכבר הוסרו". לדבריה, "הדבר החשוב ביותר הוא לבחון את התנאים והמצב בשטח, ואת שיפור חייהם של הפלסטינים".

   

  מחר בבוקר תיפגש רייס עם שורת בכירים, שהראשון בהם הוא שר הביטחון, אהוד ברק. לאחר מכן תיוועד עם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, ואז תיערך פגישה משותפת לשלושת האישים. רייס תבקש לבחון את התקדמות ההקלות הישראליות עליהם הצהיר ברק במהלך ביקורה הקודם, ובנוסף אף לדון בפרוייקטים המשותפים לישראל ולרשות הפלסטינית.

   

  בשעות הצהרים תיפגש מזכירת המדינה עם נשיא הרשות הפלסטינית,

  מחמוד עבאס (אבו מאזן) במוקטעה שברמאללה. משם תיסע לפגישה עם שרת החוץ, ציפי לבני, ובתום פגישה בארבע עיניים יערכו השתיים מסיבת עיתונאים משותפת.

   

  בשעות הערב תכנס רייס פגישה משולשת בהשתתפות לבני וראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, אבו עלא, על רקע המחלוקות הקשות שהתגלעו בין הצדדים בנושאי הליבה, הגבולות, ירושלים וסוגיית הפליטים. יומה העמוס של רייס יסתיים בארוחת ערב נוספת בארבע עיניים עם ראש הממשלה אולמרט במעונו. למחרת היא תעזוב את ישראל.


  פורסם לראשונה 03/05/2008 19:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רייס ואולמרט, הערב
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  עם אבו מאזן בביקורה הקודם
  צילום: AFP
  מומלצים