שתף קטע נבחר

האם מבית שמש בראיון בלעדי: זה שקר משוגע

לראשונה מאז התפוצצה פרשת ההתעללות הקשה של אם ל-12 ילדים מבית שמש, הסכימה ק' למסור את גרסתה בראיון ל-ynet: "לא היה ולא נברא. מעולם לא התעללתי בילדיי. אם נתתי מכות, זה היה סמלי". את הראיון, כמו את הקשר עם ילדיה, היא ניהלה באמצעות פתקים. בית המשפט אסר עליה ליצור קשר כלשהו עם ילדיה, והיא שולחת להם מסר: "אני אוהבת אתכם מאוד, אבל את הקב"ה אני אוהבת יותר מכולם"

נחשפת לציבור: כבר שבועיים שק' מבית שמש נמצאת במעצר בית בדירה בירושלים וממתינה למשפטה בגין התעללות בילדיה והתעלמות מגילוי עריות בין הילדים. בראיון ראשון, שנערך עמה ביום רביעי, סיפרה ל-ynet את גרסתה ומתעקשת שלא היה ולא נברא: "לא היה ולא נברא. מעולם לא התעללתי בילדיי. אם נתתי מכות, אלו היו מכות סמליות בלבד, וגם - אולי פעם בכמה חודשים, נתתי מכה קלה, רק לצורך חינוך בלבד".

 

לפני קצת יותר מחודש, הוגש נגדה כתב אישום חמור בסעיפי התעללות בקטין ותקיפה בנסיבות מחמירות, שגולל מסכת ארוכה של התעללות והזנחה. בין היתר תואר שם כיצד היכתה את ילדיה בחגורה, במקל ובמערוך, הטיחה את ילדיה על משטח השיש במטבח, העירה אותם על-ידי שפיכת מים, שפכה עליהם אקונומיקה, כיבתה גפרור על חזהו של בנה, גזזה את שערותיה של בתה כעונש.

 

אבל ק' בטוחה בצדקתה, גם בפרשת ההתעלמות מגילויי העריות: "אני לא מאמינה לכל הסיפורים האלו. אחרי שנוכחתי שמשקרים עליי כאלו שקרים משוגעים, אז בוודאי גם זה שקר". על החשד שנהגה לקשור את ילדיה לכסא ולהכותם, היא אומרת: "יש מדרש על הפסוק 'חוסך שבטו שונא בנו' שמספר שאמא של שלמה המלך קשרה אותו והכתה אותו עם מקל וממנו יצא המשיח. אז הילדים קראו את הסיפור הזה ועשו את זה בעצמם. זה היה בתור משחק".

 

במהלך שהותה בכלא החלו הסובבים אותה לחשוש לחייה. היא הפסיקה לאכול כמעט לחלוטין, משום שהיא צורכת רק מזון טבעוני ותוספי מזון. את רוב יומה היא מקדישה לתפילות, אמירת תהילים ולימוד משניות וממעטת בדיבור. גם עם ילדיה נהגה ק' להתכתב באמצעות פתקים. "אחרי שראיתי שהם ממש לא שומעים לי ואני מבזבזת זמן יקר על ויכוחים שיילכו לישון מוקדם כדי שיקומו בזמן לתלמוד תורה, אז החלטתי שבמקום לדבר אל הקירות אני אתן את זמני לתפילות. ראיתי שזה יותר מועיל מאשר לכעוס ולהכניס מתח בבית. המורים היו מתלוננים שהם מאחרים ללימוד ולא מרוכזים ורציתי כמו כל אמא שיילכו לישון בזמן ויקומו בזמן ללימוד", היא מסבירה על דף.

 

"מתפללת שה' יחזיר את כולם בתשובה"

לנוכח הקפדתה הקיצונית על צניעות, נשאלת ק' כיצד ייתכן שדווקא לגביה עולים חשדות על קיום מעשים הרחוקים כל כך מצניעות. היא מצדה, רואה בכך ניסיון משמיים ואף מעידה כי הפרשה מחזקת אותה באמונתה. "אני יודעת שנתנו לי ניסיון מהשמיים לראות אם למרות הכול אני אשבר ואזרוק את הצניעות שלי. וכל יום, כמה שסבלתי, אמרתי לה' שאני אוהבת אותו. ובבית הסוהר כל כך כיבדו את הצניעות שלי. ראיתי שה' הטוב לא עוזב אותי לרגע ולא נתן לי ליפול באמונה. להיפך. התחזקתי עוד יותר ונשים התחילו לשמור שבת והתחזקו במצוות. הבנתי שמשמיים שלחו אותי לראות כמה עם ישראל מסכן. אני יושבת כל היום עטופה בתפילות ובתלמידות שכל יום נוספות עוד ועוד ממש מרצונן החופשי.

 

"אז אמרו לי משמיים: גברת, תרדי לראות מה קורה ועל מי באמת צריך להתפלל. ונשים התחילו לקרוא 'שמע ישראל', ותהילים, ואפילו הסוהרות הסכימו לסגור כפתורים בחולצה. ראיתי שעם ישראל עם קדוש. ועכשיו אני מתפללת בכל כוחי כמה פעמים ביום, שה' ירחם על כל עם ישראל ויחזיר את כולם בתשובה ושכולם יזכו לקבל פני משיח ויזכו לגאולה שלמה. אני מתפללת שה' ירחם על כולם ושלא יישפך דם יהודי, כי גם יהודי חוטא יקר מאוד. כל נשמה של יהודי יקרה מאוד".

  

כשהיא נישאת על הגל האדיר של החמרה בצניעות ששוטף את הנשים בציבור החרדי בתקופה האחרונה, צברה ק' אהדה בקרב מעגל הולך ומתרחב של נשים שהצטרפו לשיעוריה והן מאמצות את תורתה. שכבות הבגדים הרבות שהיא לובשת, שהעניקו לה את הכינוי "אמא טליבאן", נזקפות לזכותה כמי שהפכה את הצניעות לדגל. גם לתלמידותיה, היא מורה להתעטף בשאלים, "כפי שנהגו אמותינו ושנים יהודיות לאורך כל ההיסטוריה היהודית". היא מקרינה אדיקות עד אין קץ באמונתה והנשים הסובבות אותה מספרות עליה ש"הרבנית היא צדיקה", ומתפעלות מהמסירות שלה למצוות ולעבודת ה'.

 

בשנים האחרונות החלו להתלכד סביבה נשים נוספות, המכוסות מכף רגל ועד ראש, המתגוררות ברמת בית שמש, באלעד, בביתר עילית, בצפת ובשכונת בית ישראל בירושלים. התופעה הזו מטרידה גם רבים בציבור החרדי הרואים בכך התנהגות תמהונית המושכת תשומת לב רבה ובכך, משיגות אותן נשים בדיוק את המטרה ההפוכה.

 

לאשה אסור להכשיל גברים

ק' מצידה, מתעקשת כי לבוש המכסה את האשה לחלוטין היה מקובל בקרב נשים יהודיות לאורך ההיסטוריה וכי החילון בעקבות תנועת ההשכלה הוא שגרם לשינוי והיחשפות הנשים. יש לה גם הסבר מנומק: "יש נבואה בזוהר הקדוש, שלפני שיבוא המשיח, יראו נשים מכוסות מכף רגל ועד ראש. ואז ידעו שהמשיח בפתח. עוד כתוב שם הרבה נבואות שחלקן כבר התקיימו, כמו האינתיפאדה, כמו הבצורת שהייתה לפני כמה שנים, וגם הלבוש הזה כתוב בנבואה וזה לא יעזור, אם משמיים החליטו שזה יהיה אז נגד רצון שמיים אף אחד לא יכול להילחם.

 

"כשהאשה נבראה, על כל איבר ואיבר אמר לה בורא עולם פעמיים: היי אשה צנועה, היי אשה צנועה. זאת אומרת, נאמר לכולנו: תסתירי את היד, את הרגל, את הראש, את כל הגוף. כי האישה נבראה מאוד יפה וגברים מסתכלים עליה. וחושבים עליה. ולכן, ציוו אותנו להסתיר את גופותינו, שלא למשוך גברים זרים. לאשה אסור להכשיל גברים. הלבוש הזה בולט, בגלל שהורידו כבר לפני 400 שנה את השאל והתחילה תנועת ההשכלה, וכבר לא רגילים לראות את זה, אבל לא מכשיל. וכשיבוא המשיח, כולן יילכו כך. אותן נשים שהולכות עם בגדים צמודים שמראים צורת הגוף, אפילו שזה רגיל, גורמות לגברים להסתכל עליהן, וזו העבירה הכי גדולה שיש. עוד מעט כולנו נתלבש כך לפי דברי הנבואה, ואז תראו שאין מלחמות ואין צרות". 

 

שופט בית המשפט העליון, חנן מלצר, כי ק' תשתחרר למעצר בית, אך לא תוכל לקיים קשר עם 12 ילדיה, "לא ישיר ולא עקיף". כשהמצלמה כובתה, חזרה ואמרה שהיא "לא מצליחה להבין מאיפה ממציאים את כל הסיפורים המשוגעים האלו". "אם הייתי מדברת עם גברים", אמרה, "הייתי שואלת את השופט איך הוא לא מתבייש אותי לשאול אותי דברים כאלה. הייתי שואלת אותו איפה הכבוד העצמי שלו". לסיום, שאלנו אם היא רוצה להעביר מסר לילדיה, והיא נעתרה: "לילדים המתוקים שלי אני אוהבת אתכם מאוד, ואני לא כועסת על אף אחד, אבל את הקב"ה אני אוהבת יותר מכולם", כתבה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה מובאת להארכת מעצר
צילום: גיל יוחנן
גם האב נעצר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים