שתף קטע נבחר

רה"מ על החשדות: גל שמועות זדוניות ומרושעות

יומיים לאחר שנחקר באזהרה, נראה היה ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מעט מתוח בכניסה לישיבת הממשלה השבועית. הוא התייחס לראשונה לחקירה ולחשדות נגדו: "אני מבטיח שכשהדברים יתבהרו יוסרו החשדות והעננה תתפוגג". השר אלי ישי קרא להפסיק את הדיבורים על החקירה. "צריך להפסיק לשמוח לאידם של אחרים ולהמתין עד שהדברים יתבהרו", אמר

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס הבוקר (יום א') לראשונה בקולו לחשדות המיוחסים לו ולחקירתו באזהרה על-ידי המשטרה. בפתח ישיבת הממשלה אמר אולמרט, כי "מאז יום רביעי פוקד את הארץ גל שמועות, חלקן זדוניות ומרושעות. אני מבטיח שכשהדברים יתבהרו יוסרו החשדות והעננה תתפוגג". לדבריו, חקירת המשטרה לא תפגע בהתנהלותו. "אני מתכוון לקיים את הדברים שעליי לעשות - הן במישור הלאומי והן המדיני. אמש נפגשתי עם רייס, מחר אפגש עם אבו מאזן. אמשיך לקיים את חובותיי", אמר.

 

פתיחת ישיבת הממשלה התעכבה בכ-15 דקות ואולמרט קיים פגישות עם מקורביו, בהם שרים בכירים כמו המשנה לראש הממשלה, חיים רמון. אולמרט, שנראה היה מעט מתוח, הקפיד לענות לברכת בוקר טוב של הכתבים, תוך שהוא קורא את תקציר הדברים שהכין יועץ התקשורת שלו, יעקב גלנטי, ובהם התייחסותו הראשונה לחקירה.

 

עם זאת, ראש הממשלה לא איבד את חוש ההומור שלו. בפתח הישיבה אמר בבדיחות דעת: "ביום שישי עבר עליי יום מרגש", ולאחר הפסקה קצרה המשיך בדבריו: "קבוצת מכבי תל אביב ניצחה במשחק שריכז את תשומת לב של כולנו. הערב אני מקווה שגם אנחנו, שרי הממשלה, נתפנה לשעתיים כדי לראות את מכבי תל אביב במדריד"

 

אולמרט תיאר את השתלשלות העניינים בעניין החקירה החדשה. "ביום רביעי שעבר פנתה אליי משטרת ישראל וביקשה לקיים חקירה קצרה. נעניתי מיד וביום שישי פיניתי את לוח הזמנים שלי למשך כשעה. החוקרים נהגו בצורה מכובדת וראויה. לצערי, בנסיבות שאינן תלויות בי, שוטף את הארץ גל של שמועות בנושא החקירה. אני מבטיח שכשהדברים יתבררו לאשורם על-ידי הרשויות המוסמכות, הדברים יוצבו בפרופורציה הנכונה ובהקשר הנכון והמדויק שלהם, וזה ישים קץ לשמועות. עד אז יש לנו סדר יום לאומי ויש לי סדר יום כראש ממשלת ישראל".

 

השר ישי: לא לשמוח לאידו של אולמרט

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, קרא בכניסה לישיבת הממשלה להפסיק את הדיבורים סביב חקירתו באזהרה של אולמרט. "צריך להפסיק לשמוח לאידם של אחרים ולהמתין עד שהדברים יתבהרו. בואו נמתין בסבלנות, איננו ממהרים לשום מקום", אמר.

 

בכך, מצטרף ישי לקריאתו של שר הביטחון לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, שאמר כי פוליטיקאים לא צריכים להתערב בחקירה. "אל לנו ללבות את הלהבות שיגרמו לחוקרים לרצות להביא תשובות במהירות. עלינו להשאיר את המלאכה בידי האנשים שעוסקים בה", אמר פרץ.

 

ראש הממשלה נחקר ביום שישי בבוקר באזהרה במשך כשעה וחצי. הותר לפרסום כי מנהלת לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן, נחקרה אף היא בפרשה. לשכת ראש הממשלה התייחסה באופן רשמי לחקירתו, ומסרה כי אולמרט השיב על כל שאלות החוקרים וימשיך לשתף פעולה עם רשויות החוק ככל שיידרש.

 

צו איסור פרסום גורף הוטל על פרטי הפרשה. ההערכה במשרד המשפטים היא שבשבוע הבא ייבחן הצו פעם נוספת ופרטים מהחקירה יותרו לפרסום. עם זאת, לפי שעה לא ניתן להוסיף פרטים נוספים בשל רגישות החקירה.

 

הנושא עורר סערה במערכת הפוליטית ובמפלגת העבודה. יו"ר ועדת הפנים של הכנסת - המפקחת בין היתר על עבודת המשטרה, ח"כ אופיר פינס, אמר ל-ynet: "לא סביר ותמוה בעיני שהמשטרה הסתירה מהציבור את חקירת ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. "העננה תתפוגג"
צילום: רויטרס
השר ישי. "להפסיק לשמוח לאידם של אחרים"
צילום: טובה דדון
מומלצים