שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בית הדין דוחף להתבוללות

  יו"ר הסוכנות, זאב בילסקי, כותב ל-ynet, בעקבות פסילת גיורי הרב דרוקמן: "פסק הדין מהווה טלטלה נוראה לעולם היהודי ולמדינת ישראל - זהו עוול נוראי דווקא לאלה, אשר בחרו מרצונם החופשי לעבור את הדרך הקשה של תהליך הגיור ולהשלים את הצטרפותם למדינת ישראל ולעולם היהודי

  פסק הדין חסר התקדים, שקיבל בסוף השבוע בית הדין הרבני הגדול, הקובע כי כל הגיורים, שנעשו מאז שנת 1999 על-ידי מערך הגיור בראשותו של הרב דרוקמן בטלים, מהווה טלטלה נוראה לעולם היהודי, למדינת ישראל ולאלפי הגרים שגויירו במהלך השנים האלה. הבשורה הקשה, היוצאת מבית הדין הרבני בירושלים יש בה איום גדול על פילוג העם היהודי והחברה בישראל סביב אחד הנושאים הקריטיים והחשובים ביותר שעל סדר יומנו היהודי והלאומי.

   

  בישראל חיים היום כ-300 אלף איש ואישה, שאינם יהודים על-פי ההלכה, לרוב, מצד האבא בלבד או מצד הסבים והסבתות. לצערי הגדול, רק מעטים מהם הצטרפו בשנים האחרונות לתהליך הלימודים לקראת גיור וזאת בעיקר בשל היותו תהליך מלא תלאות, בלתי ידידותי ושאיננו מקרב לעם היהודי. מאות אלפי האנשים האלה, אזרחי המדינה, שבחרו לעלות לישראל ולהשתתף עמנו בבניין הארץ ואשר בניהם ובנותיהם משרתים בצה"ל והם משולבים בכל שדרות החיים והעשייה בארץ, חיים בתוכנו והקשיים שמציב בפניהם תהליך הגיור, מרחיק אותם מהצטרפות מלאה לעם היהודי. פסק דין זה מהווה עוול נוראי דווקא לאלה, אשר בחרו מרצונם החופשי לעבור את הדרך הקשה של תהליך הגיור ולהשלים את הצטרפותם למדינת ישראל ולעולם היהודי. הוא מהווה עוול נוראי לבניהם ולבנותיהם והכרזה כואבת ופוגעת בהם מצדו של העולם הרבני.

   

  יש להדגיש ולזכור כי מצב זה מהווה פצצת זמן וסכנה לאומית וחברתית, המאיים על כל אחד ואחת מאיתנו כאן במדינת ישראל. האפשרות שבני או בנך יפגשו, יכירו, יתיידדו וינשאו עם צעירה ישראלית, שאיננה יהודיה על-פי ההלכה, הוא ממשי וימיומי. האפשרות שיוולדו להם ילדים, שאינם יהודים על-פי ההלכה, רובץ לפתחה של כל משפחה יהודית - כאן בישראל. מה לנו כי נלין על ההתבוללות וההתרחקות מהעולם היהודי בתפוצות, אם אנחנו כאן בישראל, לא השכלנו לקרב אלינו את אחינו ואחיותינו העולים החדשים, שעלו לישראל מתוקף חוק השבות, חיים כאזרחי המדינה ואנו איננו מקרבים אותם ומאפשרים להם להתגייר בדרך מקרבת ואוהבת?

   

  רק באחרונה הוגשו לממשלת ישראל המלצותיה של הוועדה בראשותו של מנכ"ל המשרד לקליטת העליה, ארז חלפון, שעיקרם לחזק את מערך הגיור על-ידי איגום משאבים, להקל על התהליכים הבירוקרטיים בתהליך הגיור, לשפר את מערך הלימודים, הליווי והתמיכה בלומדים לקראת גיור ובכך לפתוח את השורות ליותר אזרחי המדינה, המעוניינים להתגייר. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הדגיש בדבריו במעמד זה את החשיבות הלאומית והחברתית שהוא מייחס לנושא ואת מחוייבותו למהלך חשוב זה, שנועד לאפשר הגדלת מספר הגיורים בישראל.

   

  האיום והעוול

  פסק דין זה מאיים על העלייה לישראל של מי שהינם זכאי חוק השבות אך אינם יהודים על-פי ההלכה ביודעם את התלאות והקשיים הניצבים בפניהם ברצותם להתגייר בארץ. פסק הדין שלפנינו מחזיר אותנו שנים רבות אחורנית ועלול ליצור פילוג חמור בין העם היהודי בתפוצות, על הזרמים הקיימים בו, לבין מדינת ישראל. דווקא בעת הזו, שבו מבקשת ממשלת ישראל יחד עם הסוכנות היהודית למצוא נתיבים חדשים לחיזוק הקשר בין העם היהודי בתפוצות לבין מדינת ישראל ולהעמקת זיקתם של יהודים בכל רחבי העולם אל ישראל, כמרכזו של העם היהודי - דווקא עכשיו, מהווה פסק דין זה מכה קשה ובלתי מתקבלת על הדעת על אחדותו של העם היהודי.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים