שתף קטע נבחר

לבני על פרשת אולמרט: מקווה לסיום חקירה מהיר

שרת החוץ שברה שתיקה בפרשה החדשה שבה מיוחסים חשדות כבדים לראש הממשלה. ממלאת מקומו של אולמרט אמרה: "יש לאפשר לגורמי החקירה לסיים את עבודתם, יש לי בהם אמון מלא שיעשו את עבודתם ללא משוא פנים"

"יש לאפשר לגורמי החקירה לסיים את עבודתם". כך אמרה אחרי הצהריים (יום א') שרת החוץ, ציפי לבני, בהתייחסות ראשונה לפרשה החדשה שבה נחקר ראש הממשלה אהוד אולמרט.

  

במסיבת עיתונאים שערכה עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, אמרה לבני: "אני מאמינה גדולה בהפרדת רשויות, יש לאפשר לגורמי החקירה לסיים את עבודתם.

יש לי בהם אמון מלא שיעשו את עבודתם ללא משוא פנים".

 

לבני, שאמורה למלא את מקומו של ראש הממשלה במקרה שישעה עצמו בשל החקירה, הביעה תקווה כי גורמי החקירה יסיימו עבודתם במהירות, "כדי להוציא את האמת לאור", כלשונה. כאשר נשאלה מזכירת המדינה בעניין זה - השיבה: "מדובר בעניין ישראלי פנימי". רייס התייחסה בהמשך לפגישות המדיניות שערכה ואמרה: "הייתה לי פגישה טובה עם ראש הממשלה ואני מצפה שפגישות אלו תימשכנה בדרך זו - כדי להמשיך בתהליך המדיני על פי הבנות אנאפוליס".

 

ראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה, שולה זקן, נחקרה היום פעם נוספת בפרשה.

 

מוקדם יותר היום הייתה שורת התבטאויות בנושא החשדות נגד ראש הממשלה. מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אמר: "אנחנו במשטרה פועלים כאשר שיקול אחד בלבד עומד לנגד עינינו - שיקול החוק ושלטון החוק. טובת החקירה עומדת לפני זכות הציבור לדעת ואני יודע על מה אני מדבר. יש לתת לצוות החקירה מרחב פעילות".

 

פרס: לא אתייחס כדי לא להפר חוק

נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר בראיון ל-ynet בהתייחסו לחקירות האחרונות: "אין לי מושג על כל הנושא הזה כהוא זה ואין בדעתי להגיב. כל חיי חשבתי שיש דברים שעוסקים בהם שופטים ולא שרים, גם לא נשיא, כך שאין בדעתי להתייחס לזה. יש כללים משפטיים. ביקשו לא להתייחס לזה הלא, אתה לא רוצה שאני אפר חוק".

 

ראש הממשלה עצמו החליט לשנות את לוח הזמנים הצפוי לו השבוע, למרות שאנשי לשכתו ניסו לשדר אווירת "עסקים כרגיל". לשכתו של אולמרט הודיעה על ביטול ראיונות החג שנקבעו לו,

ובכללם - ראיונות לערוצי הרדיו ול-ynet. בלשכת אולמרט חששו שהראיון יעסוק בעיקר בחשדות נגדו, שתוכנם עדיין אסור בפרסום.

 

קודם לכן, בישיבת הממשלה, תיאר אולמרט את השתלשלות העניינים וסיפר בקצרה על חקירתו ביום שישי. "החוקרים נהגו בצורה מכובדת וראויה. לצערי, בנסיבות שאינן תלויות בי, שוטף את הארץ גל של שמועות בנושא החקירה. אני מבטיח שכשהדברים יתבררו לאשורם על-ידי הרשויות המוסמכות, הדברים יוצבו בפרופורציה הנכונה ובהקשר הנכון והמדויק שלהם, וזה ישים קץ לשמועות", אמר.

 

"מאז יום רביעי פוקד את הארץ גל שמועות, חלקן זדוניות ומרושעות. אני מבטיח שכשהדברים יתבהרו יוסרו החשדות והעננה תתפוגג", סיכם אולמרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לתת לחוקרים לעבוד. לבני
צילום: AFP
נחקר ביום שישי. אולמרט
צילום: AFP
מומלצים