שתף קטע נבחר

שוכר מכונית חרדי - תשלם פחות

לחברת השכרת הרכב באדג'ט יש "מחירון דתי", לחברת הגר יש תורם שמסבסד את תושבי בני ברק החרדים, בהרץ ובאוויס יש פערי מחיר עצומים בין שוכר דתי לחילוני. ynet מציג - כך תשכרו מכונית בזול

בדיקת ynet מגלה: אפליית שירות בין חרדים לחילונים. חלק ניכר מחברות השכרת הרכב בישראל מציעות לשוכרים חרדים תעריף שכירות זול בהרבה מזה של שוכרים חילוניים. את מחירי השכרת הרכב הטובים ביותר תוכלו למצוא בסניפים של בני ברק, עם הצגת תעודת תושב והזדהות כדתי. חברת השכרת הרכב הזולה ביותר בבדיקה - הגר. הסיבה: בעלי חברת ההשכרה תורם לישיבה, ובתמורה מסובסד כל שוכר חרדי.


גם חרדי וגם מבני ברק? תעריף שכירת הרכב יהיה הנמוך ביותר 

 

אמור לי במה אתה מאמין, ואסדר לך מחיר

מתברר שטוב להיות יהודי מאמין בישראל, וטוב במיוחד להיות תושב העיר בני ברק. זאת לפחות אם בדעתכם לשכור מכונית. מבדיקה שערך ynet עולה כי חברות ההשכרה הגדולות מציעות תעריפי שכירות שונים לחלוטין עבור חרדים. כדי לבדוק עד כמה גדול הפער, פנינו למספר חברות מובילות, בבקשה לקבל הצעת מחיר עבור שכירת רכב. בכולן ביקשנו רכב מהקטגוריה הנמוכה ביותר, לתקופה של ארבעה ימים (לא כולל שבת) בין ה-11.5 בבוקר ל-15.5. בסניף אחד לא התייחסנו לעניין האמונה, בשני הבהרנו כי אנחנו חרדים.

 

והתוצאות היו חד-משמעיות. בחברת באדג'ט הציעו לנו לשכור את הרכב תמורת 647 שקל (כולל מע"מ) באחד הסניפים, אך כאשר הבהרנו במוקד ההזמנות הארצי כי מדובר בלקוח חרדי, הציע הסוכן שטיפל בנושא לבדוק את המחיר ב"מחירון דתי". לאחר מספר שניות הודיע כי המחיר יורד ל-583 שקל.

 

גם בחברת הרץ יש מחירון שונה. המחיר לשוכר חילוני עומד על 688 שקל, ואילו שוכר דתי שיכול להוכיח זאת, ישלם 570 שקל בלבד. על השאלה מדוע יש פערים כה גדולים נענינו בתשובה כי "זה בגלל הכמות הגדולה".

 

בחברת אוויס המצב אינו שונה. לקוח חילוני נדרש לשלם סכום של 656 שקל עבור מכונית דוגמת יונדאי גטס ידנית או פיז'ו 206, ואילו תעריף שוכר חרדי לאותה עסקה בדיוק, עומד על 560 שקל בלבד.

 

ועדיין לא הגענו לשיא המחיר. חברת השכרת הרכב הגר מטפלת באופן ייעודי במגזר הדתי. שם יורד מחיר השכרת רכב לארבעה ימים, כולל מע"מ, ביטוח בסיסי וקילומטרז' חופשי, ל-436 שקל בלבד. אבל, שימו לב: המחיר נכון רק לשוכר חרדי מבני ברק, אשר יכול להוכיח זאת בין היתר על-ידי תעודת הזהות. אותה עסקה עבור שוכר חילוני, עומדת על 520 שקל.

 

כאשר ביקשנו לברר מדוע, הובהר לנו כי מדובר בסבסוד מיוחד שמעניק אחד מתושבי בני ברק, לכל רכב שמושכר לחרדי מהעיר. בלשון פשוטה הובהר לנו כי הסבסוד נעשה בתמורה לתרומות אותן מעביר בעל חברת השכרת הרכב, לאחת הישיבות בעיר.

 

יש לציין כי בשתי חברות רכב שבדקנו, הבהירו כי אין מחירון שונה לדתיים וחילוניים. בחברת השכרת הרכב שלמה sixt הבהירו כי המחיר - 640 שקל - זהה לכולם. גם בחברת אלדן לא הסכימו להנחה עבור שוכר דתי, והציעו להשכיר את הרכב תמורת 680 שקל.

 

תגובות החברות השונות

עמית סנדיק, דוברת חברת הרץ, מסרה ל-ynet כי "להרץ יש סניפים ייעודיים למגזר החרדי. מחירי הרץ מותאמים להיצע וביקוש של כל מגזר ומגזר, והתחרות שקיימת בשוק".

 

דניאלה קדוש, סמנכ"ל השיווק בבאדג'ט, הבהירה כי "אנו פונים לקהלי יעד שונים ובונים להם חבילות על-פי צרכיהם. בין לקוחותינו נמנים המגזר הקיבוצי, התיירותי, העסקי ועוד. חבילות והצעות למגזרים אלה לוקחות בחשבון פרמטרים כמו משך ההשכרה, צריכת קילומטראז' ועוד. גם למגזר החרדי יש לנו הצעות ומבצעים לאורך השנה כולה".

 

ממשרדו של רני רהב, דובר חברת אוויס נמסר, כי החברה לא תגיב לכתבה.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האי-מייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ומי מקבל תעריף שכירת רכב זול במיוחד?
צילום: צביקה טישלר
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים