שתף קטע נבחר

פרשת אולמרט: תיתכן התקדמות עוד השבוע

כבר בימים הקרובים אפשרי שתתחולל התפתחות משמעותית בפרשה החדשה, שבמרכז ראש הממשלה. צמרת משרד המשפטים והמשטרה הודיעו כי תיבחן הסרת צו איסור הפרסום. הסערה הפוליטית, כך צופים רבים, תתרחש אחרי שייוודעו פרטים נוספים

האם פרשת אולמרט החדשה עומדת לפני התקדמות דרמטית? צמרת משרד המשפטים הייתה עסוקה אמש (יום א') בדיונים קדחתניים לקראת מה שאפשר שיהיה בגדר התפתחות משמעותית בפרשה החדשה, כבר בימים הקרובים.

 

עד עתה הרבו פוליטיקאים רבים לשמור על שתיקה, שכן רבים מהם אינם יודעים מה טיב החשדות, אך במערכת המשפטית והפוליטית מעריכים כי הסערה האמיתית תתפרץ רק לאחר שייוודעו הפרטים האסורים לפרסום.

 

על פרטים רבים בפרשה עדיין מוטל צו איסור הפרסום, כמו גם על מה מצוי בדיוק בידי חוקרי המשטרה ומהם מהלכי החקירה הבאים. עם זאת, רמז לעתיד לבוא ניתן למצוא בדבריהם של היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה וראש אגף החקירות במשטרה.

 

שלושת הבכירים הודיעו כי בכוונתם לעקוב ולראות כיצד ניתן יהיה לאפשר מתן מידע לציבור, מבלי לפגום בחקירה. בינתיים, שולה זקן, שהייתה ראש לשכתו של אולמרט במשך שנים ארוכות ושימשה כיד ימינו, נשלחה למעצר בית עד יום שישי, לאחר עוד סבב חקירה במשרדי יאח"ה.

 

בהודעה שפורסמה עקב הלחץ התקשורתי והציבורי בנושא נכתב בין היתר: "אנו ערים ומודעים

היטב לאינטרס ולצורך הציבורי בקבלת מידע באשר לחקירה המתנהלת נגד ראש הממשלה בימים אלה. אכן, מצב דברים בו ראש ממשלה מכהן נחקר באזהרה, מבלי שנמסר מידע לציבור, ולו בקווים כלליים, באשר למהות החשדות והנחקרים, מעורר קושי מבחינה ציבורית, ומשפטית-חוקתית, והדברים ברורים. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי מול זכות הציבור לדעת, קיים אינטרס ציבורי חיוני שלא לסכל את החקירה ולפגוע באפשרות של גילוי האמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. דיונים קדחתניים
צילום: גיל יוחנן
זקן. מעצר בית
צילום: ירון ברנר
אולמרט. התפתחות דרמטית?
צילום: AFP
מומלצים