שתף קטע נבחר

דיון בפרשת אולמרט: "לא לפרסם ביום הזיכרון"

נציגת המשטרה טענה בדיון בבקשה להסרת איסור הפרסום על פרשת אולמרט: "אני לא חושבת שמישהו היה רוצה לשמוע דבר כזה בערב יום הזיכרון". עו"ד מוזר, שייצג את מבקשי הסרת הצו טען: "מנין לי לדעת שלא חוקרים את תחום הביטחון ומנין לי לדעת אם לא חוקרים מסרים אסורים שהועברו אל סוריה". במקביל, אישר בית משפט בירושלים לחשוף מעט ממה שהוסתר עד היום

"אני לא חושבת שמישהו היה רוצה לשמוע דבר כזה בערב יום הזיכרון". כך אמרה הבוקר (יום ג') נציגת המשטרה, רב פקד איריס ברק, בדיון בבקשת צו איסור הפרסום על "הפרשה החדשה" שבה מעורב ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בדיון מקביל החליט בית המשפט המחוזי בירושלים שניתן לפרסם כי במסגרת החקירה הוגשה בקשה לגביית עדות מוקדמת מתושב חוץ. יתר הפרטים עדיין אסורים בפרסום. 

  

במהלך הדיון בבית משפט השלום בתל אביב אמר עורך הדין מיבי מוזר, שייצג - יחד עם עמיתו תמיר גליק - את מבקשי הסרת הצו: "אני רואה את עצמי כאזרח שבמשך שבעה ימים חושד בראש הממשלה שלו. מנין לי לדעת שלא חוקרים את תחום הביטחון ומנין לי לדעת אם לא חוקרים מסרים אסורים שהועברו אל סוריה".

 

עו"ד מוזר ביקש מבית המשפט לאפשר לפרסם את נושא החקירה, כדי לדעת האם מדובר בעבירה של מירמה בכספים או בעבירה של מידע לאויב.  

 

רפ"ק ברק אמרה כי גם צמצום צו איסור הפרסום יוביל לפגיעה בחקירה והוסיפה: "היו הפרות בוטות של אמצעי התקשורת השונים ואנו סבורים שגם פרסום חלקי וגם פרסום נושא החקירה יביא להתרת הרסן הציבורי ופרסומים רבים כדי להשפיע על עדים ולהפריע מאוד לחקירה".

 

ברק ציינה כי אין ספק באשר לחומרת הפרשה, אולם פרסומה דווקא בימים אלה, ערב יום הזכרון,

יש בו פגיעה באינטרס הציבורי, 

 

לבסוף, כאמור החליט השופט דניאל בארי להותיר את הצו על כנו. "לאחר שנתתי דעתי לפעולות חקירה חשובות ודחופות שיבוצעו בימים הקרובים, ולאחר שנתתי דעתי לאפשרות של פגיעה ממשית בחקירה, אם הצו בשלב זה יצומצם, אני מחליט לדחות את בקשת כלי התקשורת", כתב בהחלטה. עם זאת, הכותרת בדבר מעורבותו של תושב חוץ - יצאה דווקא מהדיון בבית המשפט בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים