שתף קטע נבחר

ה"ניו יורק פוסט" חושף את פרשת אולמרט

העיתון האמריקני מפרסם את הפרטים האסורים לפרסום בישראל, תחת צו של בית המשפט. הדבר מתרחש בעוד בישראל נאבקים אמצעי התקשורת על הזכות הציבורית לפרסם את החשדות החדשים נגד ראש הממשלה

סודות? ה"ניו-יורק פוסט" חושף הכל. אתר האינטרנט של ה"ניו-יורק פוסט" האמריקני חושף את עיקרי פרשת אולמרט, ובהם פרטים האסורים בפרסום תחת צו של בית המשפט בישראל.

  

פרשת אולמרט - התפתחויות אחרונות:

  

קודם שנודע דבר דליפת המידע החליט בית המשפט המחוזי בירושלים לאשר לפרסום כי במסגרת החקירה, הוגשה בקשה לגביית עדות מוקדמת מתושב חוץ. מדובר בהליך משפטי חריג שבו נגבית עדות ממי שיש סכנה שלא יוכל להעיד במהלך משפט עתידי, במקרה זה מאחר שמדובר באדם המבקש לחזור לארצו.

  

"בהסכמת המדינה, ולאחר שבאי כוח המשיבים השאירו את ההחלטה לשיקול דעת בית המשפט, אנו מורים שבשלב זה ניתן לפרסם שהוגשה בקשה לגביית עדות מוקדמת של עד תושב חוץ", נמסר בהודעת בית המשפט.

 

"אין בכך כלל כדי ללמד כי יוגש כתב אישום נגד המשיבים בבקשה - שהם ראש הממשלה

אהוד אולמרט והגברת שולה זקן. מדובר בחקירה שהחלה בימים האחרונים והבקשה מתבקשת נוכח הנסיבות הנידונות".

  

הליך עדות מוקדמת דומה להליך גביית עדות בפני שופטים במהלך ניהול תיק רגיל בבית משפט - כלומר התובע מנהל חקירה ראשית, והנאשמים עורכים חקירה נגדית. בדרך כלל, הליך גביית עדות מוקדמת נעשה בתיקים של תיירות שנאנסו כשגביית העדות נערכת בשלב מוקדם כדי לאפשר להן לצאת את הארץ.

 

ניתן להניח שאם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פועל בדרך זו, ובעיקר כשמדובר באישיות רמת מעלה כראש הממשלה, הוא סבור שבאמצעות העדות יוכל לבסס סיכויים סבירים להגשת כתב אישום.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הפרטים דלפו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים