שתף קטע נבחר

גורם משטרתי: נסיר האיפול בשל הפרסום בחו"ל

בעוד שבישראל צו בית משפט מונע זאת, כלי תקשורת בחו"ל חושפים את עיקרי פרשת החקירה החדשה של ראש הממשלה, ובהם פרטים האסורים. גורמים במשטרה אמרו ל-ynet כי זאת הסיבה, בין היתר, לכך שבימים הקרובים יוסר בהדרגה צו איסור הפרסום וייחשפו פרטים נוספים בפרשה

האם הפרסומים בתקשורת העולמית יזרזו את הסרת צו איסור הפרסום בעניין פרשת אולמרט החדשה ? גורמים במשטרה אמרו הערב (יום ג') ל-ynet כי בימים הקרובים תחל המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום ולחשוף פרטים נוספים בפרשה, עד לכדי הסרתו כליל של הצו.

 

מאז "התפוצצות" הפרשה החדשה בעניינו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נאלצים כלי התקשורת בישראל לפרסם פרטים בודדים בלבד על אודותיה. כלי התקשורת פנו לבית המשפט בבקשה להסיר את צו איסור הפרסום, אולם במשטרה ובפרקליטות סירבו לכך בתוקף ובית משפט השלום בתל-אביב קבע, כי לפי שעה הצו לא יוסר. מנגד התיר בית המשפט המחוזי בירושלים לאשר לפרסום כי במסגרת החקירה נגד ראש הממשלה, הוגשה בקשה לגביית עדות מוקדמת מתושב חוץ.

 

פרשת אולמרט - התפתחויות נוספות:

  

בעוד שבישראל צו בית המשפט מונע זאת, אתר האינטרנט של ה"ניו-יורק פוסט" האמריקני חושף את עיקרי פרשת אולמרט, ובהם פרטים האסורים בפרסום תחת צו של בית המשפט בישראל. כבר אתמול אמרו גורמים במשטרה ל-ynet כי בכוונת המשטרה להתנגד בתוקף להסרת צו איסור הפרסום, וכי אם בית המשפט יסיר אותו, בכוונתם לערער על ההחלטה.

 

הערב נראה כי התמונה משתנה ואחת הסיבות לכך היא הפרסומים בתקשורת הזרה. נציגים של המשטרה נועדו עם נציגי הפרקליטות במשרד המשפטים בירושלים ובדקו היכן ניתן לצמצם את צו איסור הפרסום שהוצא בפרשה. פרקליט המדינה, משה לדור, אמר בצאתו מדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, כי הוא מעריך שהצו לא יוסר עד לאחר יום העצמאות.

 

פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד אלי זהר, אמר: "מצד אחד צו איסור הפרסום בהחלט עושה נזק מצד, אך משני עמדתנו בעניין יכולה להתפרש כאילו אנחנו רוצים באיזושהי פגיעה בחקירה. בעקבות זאת, השארנו את ההחלטה בעניין לשיקולו של בית המשפט". בעניין החקירה המוקדמת אמר כי אם תתקיים כזו, הרי שכל חומר הראיות בתיק אמור להגיע לידיהם.

 

פרקליטהּ של שולה זקן, עו"ד מיכה פטמן, הוסיף כי לא הוגשה הצעה שמרשתו תהיה עדת מדינה. "אני לא יודע על מישהו שחתם על הסכם כזה". זקן נחקרה גם היום בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. בינתיים אסור לפרסם
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים