שתף קטע נבחר

יוזף פריצל היה אימת הזונות באוסטריה

האב המתעלל שנעל את בתו במרתף במשך 24 שנים ואנס אותה, נהג להפחיד זונות בבית בושת אליו נהג להגיע דרך קבע. העובדות במקום סיפרו כי סרבו לקבל אותו כי נהג לרדות בהן

פרשת ההתעללות המזעזעת מבית היוצר של יוזף פריצל ממשיכה להכות גלים באוסטריה: כעת מתברר כי פריצל היה לקוח קבוע בבית זונות בעיר לינז, אולם גם עובדות בית הבושת סרבו לקבל אותו כי נהג לרדות בהן. כך דיווח הבוקר (יום ד') הטלגרף הבריטי.

 

פרשת צינוק האימה:

 

לדברי ברמן שעבר במקום, אדם שהזדהה ככריסטופר ר., פריצל היה לקוח קבוע אך לא מאוד פופולארי בבית הזונות. "עבדתי שם למעלה משש שנים ופריצל תמיד היה לקוח קבוע. הוא היה מאוד שתלטן עם כולם. הוא פינק את הבנות בשמפניה אבל אחרי כמה זמן הוא החל להתנהג כמו מורה בבית ספר ואמר דברים כמו 'שבי זקוף' או 'אל תשתמשי בשפה הזאת'", סיפר העובד.

 

לדבריו, "תשעים וחמישה אחוזים מהאורחים (בבית הבושת) הם נורמאליים ושלושה אחוזים הם הפכפכים משהו. אבל פריצל שייך לשני האחוזים של הסוטים הקיצוניים שהם פשוט חולי נפש".

 

לפני כעשרה ימים חשפה משטרת אוסטריה את הפרשה המזעזעת, לאחר שהודיעה כי עצרה את יוזף פריצל, תושב העיירה אמשטטן באוסטריה, שלפי החשד כלא את בתו אליזבת במרתף ביתו במשך 24 שנים, נהג לאנוס אותה באופן שיטתי ואף הביא לעולם עמה שבעה ילדים. שלושה מתוכם גודלו על ידיו ועל ידי אשתו והאחרים נשארו במרתף לחיים בחשיכה, לצד אמם הכלואה.

 

הפרשה נחשפה לאחר שבתם הבכורה של יוזף ובתו אליזבת, קרסטן בת ה-19, חלתה ואושפזה בבית החולים בעיר. על פי הדיווח, יוזף היה זה שהביא אותה לבית החולים - אך טען כי מדובר בצעירה שהושארה בפתח ביתו כשהיא מחוסרת הכרה. הצעירה אושפזה במצב קשה והרופאים פרסמו קריאה לאמה שתבוא לבית החולים, מתוך אמונה שמדובר בנעדרת. אז החליט יוזף להוציא את אליזבת ושני ילדיה האחרים מן המרתף, והסביר לרעייתו שהבת האובדת שבה הביתה.

 

פריצל הודה במיוחס לו ועורך דינו, רודולף מאייר, הודיע כי בכוונתו לטעון לאי שפיות. אני מאמין שהפרעה נפשית גרמה לו להתנהג כך, מכיוון שאני לא יכול לדמיין שמישהו שאינו סובל מהפרעה נפשית ירצה לקיים יחסי מין עם בתו", אמר מאייר.

 

משטרת אוסטריה מסרה כי חוקרים בודקים אם פרשת גילוי העריות

המזעזעת את אוסטריה קשורה לרציחתה של מרטינה פוש לפני 22 שנים. גופתה של פוש נמצאה בחוף אגם מונדזי, עשרה ימים לאחר שנעלמה בגיל 17. עיתון אוסטרי דיווח כי רעייתו של האב המתעלל, רוזמרי פריצל, הייתה הבעלים של פונדק בצדו האחר של האגם.

  

עיתון ה"טיימס" הלונדוני דיווח, בהסתמך על גורמי משטרה אוסטרים, שכל הילדים שנכלאו על ידי יוזף סבלו ממערכת חיסון לקויה וממחסור בוויטמין D. אף אחד מהם לא זכה לטיפול שיניים מימיו והגדולה מביניהם, קרסטן בת ה-19, כבר איבדה עקב כך את מרבית שיניה. גובהה הנמוך של התקרה (1.7 מטר) הוביל ליציבה פיזית מעוותת בכל אחד מהם ושלושתם אנמיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פריצל, הטיל אימה בפרוצות
צילום: רויטרס
המרתף - צינוק האימה
צילום: רויטרס
מומלצים