שתף קטע נבחר

אולמרט יערער לעליון נגד "העדות המוקדמת"

פרקליטיו של ראש הממשלה אהוד אולמרט החלו בהכנת הערעור לבית המשפט העליון נגד הליך העדות המוקדמת של משה טלנסקי. מועד להגשת הערעור ייקבע בימים הקרובים

המאבק המשפטי כבר בעיצומו: בסביבתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט אמרו היום (שבת) שעורכי דינו, אלי זוהר ורועי בלכר, מתכוונים לערער בימים הקרובים לבית המשפט העליון. העתירה תדרוש לבטל את ההחלטה של בית המשפט המחוזי בירושלים לאפשר מתן עדות מוקדמת של מגייס הכספים, מוריס טלנסקי.

  

אנשי אולמרט סבורים שהחלטה שתאפשר לטלנסקי להעיד תפגע בסיכוי לקיים תהליך הוגן בחקירת החשדות לקבלת כספים שלא כדין על ידי ראש הממשלה.

מועד הגשת הערעור טרם נקבע ובתחילת השבוע יכינו עורכי הדין של אולמרט את בקשתם ויגישו אותה. בשלב זה לא קיבל אולמרט הזמנה לחקירה נוספת על ידי המשטרה בפרשה. 

 

החלטה זו של צוות ההגנה באה על רקע החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים מיום שישי בצהריים. השופטים אישרו את בקשת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לגבות עדות מוקדמת מטלנסקי - שתיחשב כעדות לכל דבר במשפט עתידי. פרקליט המדינה, משה לדור, טען בבית המשפט כי טלנסקי "הביע חשש באוזניו של שוטר, לפיו אולמרט ישלח אדם לפגוע בו". השופטים דחו את בקשת המדינה לגבות את עדותו של טלנסקי בדלתיים סגורות.

 

הליך עדות מוקדמת דומה להליך גביית עדות בפני שופטים במהלך ניהול תיק רגיל בבית משפט - כלומר התובע מנהל חקירה ראשית, והנאשמים עורכים חקירה נגדית. פרקליט המדינה ציין כי הוא ער לאפשרות של גביית עדות בארה"ב באמצעות כינוס וידיאו, חיקור דין, וכיוצא באלה, אך אם העד לא ישתף פעולה, המהלך הזה יסוכל.

  

כזכור, בית המשפט התיר לפרסם במוצאי יום העצמאות כי ראש הממשלה חשוד בקבלת כספים שלא כדין,

בתקופות כהונתו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת. על-פי החשד אולמרט קיבל לאורך זמן מעטפות עם כסף מזומן - ככל הנראה מאות אלפי דולרים. גורמי משטרה אמרו ל-ynet כי החקירה עשויה להימשך שבועות ואפילו חודשים.

 

ראש הממשלה טען, זמן קצר לאחר החלטת בית המשפט, כי כל מעשיו נעשו כחלק מגיוס תרומות חוקי למערכות הבחירות שבהן היה מעורב. "לא היו פסול בתרומות שגויסו עבורי, כשהתמודדתי לעיריית ירושלים ובליכוד. הנושא הועבר לעו"ד אורי מסר והוא טיפל בכספים", אמר במסיבת עיתונאים שכונסה במעונו הרשמי בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. טרם זומן רשמית לחקירה נוספת
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
רועי בלכר ואלי זוהר. יעתרו
צילום: שאול גולן
מומלצים