שתף קטע נבחר

הרב שמואל אליהו: צריך ראש ממשלה עם כיפה

בעלון שהופץ בבתי הכנסת קרא רבה של צפת: "מסתבר שאולמרט יותר מושחת משחשבנו. מתי נתעורר ונבין שצריך ראש ממשלה עם אמונה ערכית ואמיתית?"

"כשהשלטון יהיה בידיים אמוניות, הקיום של המדינה יהיה יותר בטוח ופני המנהיגים יהיו כלפי העם ולא כלפי אויבנו" - כך כתב הרב שמואל אליהו, בנו של הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו, במאמר שכותרתו "ראש ממשלה דתי - זה אפשרי" בעלון "בראש יהודי", שחולק בבתי הכנסת בסוף השבוע.

 

גם במאמר זה לא נחסך אזכור היותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט תחת חקירה. "הסתבר שאולמרט יותר מושחת ממה שחשבנו", כותב הרב אליהו, "אז מה נעשה? נבחר עוד ראש ממשלה בלי אמונה. עוד אחד בלי אמינות, עוד אחד בלי ערכים שימכור אותנו בעד נזיד עדשים.

 

"מתי נתעורר ונבין שצריך ראש ממשלה עם כיפה? לא כיפה סרוגה, ולא כיפה שחורה. צריך ראש ממשלה שפועל מתוך אמונה ערכית ואמיתית. שבענו ראשי ממשלות שקנו אותנו עם 'בעזרת השם' ומכרו את כל סיני, שדות הנפט ומחצבי האורניום. בוודאי לא ראש ממשלה שמקים יישובים והורס אותם באותה נחישות ורגישות", נכתב במאמר.

 

הרב אליהו הוסיף: "ראשי הממשלה האחרונים הוכיחו שאפילו אם יש להם כוונות טובות, הם מסוגלים למכור את המדינה ואת ירושלים בעסקה אחת, הם מסוגלים להכניס את כולנו לסכנה קיומית".

 

"המטרה היא שלטון של אמונה"

הרב אליהו התייחס גם לכוונותיו המדיניות של ראש הממשלה: "תקשיבו היטב, אולמרט מדבר על נסיגה מרמת הגולן והוא מסוגל לחתום על כך בלי ניד עפעף. אם זה יציל אותו מהחקירה האחרונה שלו, למה לא? את תרגולת האתרוג אנחנו כבר מכירים. חייבים להתעורר. לא בפעם הבאה, בפעם הזאת! צריך להגדיר את המטרה, המטרה אינה לאחד את המפד"ל, המטרה היא להביא למדינה שלטון של אמונה".

 

אליהו, רבה של העיר צפת, עורר בשנים האחרונות מספר סערות ציבוריות לאחר התבטאויות קיצוניות. לפני כחודש וחצי קראו בציבור הערבי לחקור את אליהו, לאחר שקרא בעלון "ארץ ישראל שלנו" לנקום בערבים בעקבות הטבח ב'מרכז הרב' בירושלים בו נרצחו שמונה תלמידי ישיבה. הרב אליהו ציין בפני ynet כי כל התיקים נגדו נסגרו.

 

"צריך לקרוא לילד בשמו - נקמה נקמה, נקמה. אסור לשכוח, צריך לעשות נקמה איומה על הפיגוע.

אני לא מדבר על אנשים פרטיים אני מדבר על המדינה, היא צריכה להכאיב להם עד שיצעקו די, שישתטחו על הרצפה ויצעקו הצילו", כתב אז אליהו.

 

הרב אמר בעבר שאין להשכיר או למכור דירות לערבים. על אמירה זו, בעקבות פניית ארגון "מוסאוא" ליועץ המשפטי לממשלה, החליטה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בנצרת, בגין התבטאויות גזעניות כנגד ערבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שמואל אליהו. "מתי נתעורר?"
צילום: שאול גולן
אלומרט. מותקף בכל החזיתות
צילום: AFP
מומלצים