שתף קטע נבחר

אשה נהרגה מפגיעה ישירה של קסאם ביישוב ישע

רקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה פגעה ביישוב ישע שבמועצה האזורית אשכול - וגרמה למותה של אשה כבת 70 שהגיעה לבקר קרובי משפחה. אדם נוסף הוגדר נפגע הלם. "היתה אזעקת צבע אדום, והיתה לי הרגשה רעה מאוד. פתאום שמעתי הד מזעזע של הפיצוץ", סיפר יושב ראש הוועד ביישוב

רקטות הקסאם גבו קורבן נוסף: אשה כבת 70 נהרגה אחרי הצהריים (יום ב') מפגיעה של רקטת קסאם בחצר בית ביישוב ישע, שבמועצה האזורית אשכול. אדם נוסף כבן 50 הוגדר כנפגע הלם. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, קיבלה אחריות לירי. מוקדם יותר נורו כמה רקטות קסאם מצפון הרצועה - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.   

 

האשה הגיעה ליישוב עם בנה כדי לבקר את גיסתה, שהגיעה לביקור מחו"ל. התוכנית המקורית של השניים הייתה להיפגש עם קרוביהם באשקלון, אך הם ויתרו על כך בשל הקסאמים שנפלו סמוך לעיר הבוקר. האישה עמדה בחצר הבית, ובנה נכנס לבדוק האם הגיעו לבית הנכון.

 

שניות לאחר שנשמעה אזעקת "צבע אדום" - פגע הקסאם ליד בית המשפחה, כמה עשרות סנטימטרים מהאשה. היא נפגעה מרסיסים רבים ומתה כמעט מיד. צוותי מד"א שהוזעקו ליישוב מצאו את האשה שנפגעה והחלו לבצע בה פעולות החייאה. בלית ברירה, נאלצו לקבוע את מותה.


מקום נפילת הקסאם בישע (צילום: אמיר כהן)

 

ראש הוועד במושב ישע, יהודה מדמון, סיפר ל-ynet: "היתה אזעקת צבע אדום, והיתה לי הרגשה רעה מאוד. זו פעם ראשונה שאני מתחבא מקסאם. פתאום שמעתי הד מזעזע של הפיצוץ".

 

שוש משה, תושבת המושב, סיפרה ל-ynet: "שמענו את הצבע האדום ואז פיצוץ גדול, ידענו שזה נפל במושב, כבר מספר פעמים נפלו כאן קסאמים. בדרך כלל אנחנו מחכים בתוך הבית עד הישמע הפיצוץ ויוצאים. רק חלק מהבתים שלנו ממוגנים, החדשים ביניהם".

 

תושבת אחרת, זהבה אטיאס, סיפרה כי ישבה בחצר, מול הבית שלידו נפל הקסאם. "אנחנו לא מוגנים כאן וזה מפחיד. הגעתי לאזור הזה לפני שבע שנים ואני לא רוצה לעזוב אותו, אבל היום לפחות אני ובני בן ה-18 נצא קצת מהמושב כדי להירגע, אני לא יודעת איך ממשיכים הלאה".

 

חמאס: "ללא רגיעה - תהיה הסלמה כוללת"

בכיר בחמאס אמר היום כי דחיית ההצעה לרגיעה תעלה לישראל בפגיעה קשה בבטחון תושביה. בהתייחסו למסרים שהועברו לשר המודיעין המצרי המבקר בישראל. ברצועת עזה מאיימים כי אם ישראל תדחה את הצעת הפלגים לרגיעה, ההסלמה בעימות הישראלי-פלסטיני תהיה בלתי נמנעת.

  

בכיר החמאס טען כי "ברק רוצה להוכיח שהוא גיבור יותר משרי הביטחון הקודמים שכשלו, אבל גם הוא ייכשל וייאלץ לספור את ההרוגים הישראלים כשנוציא את כל מה שברשות ההתנגדות הפלסטינית".

 

הבוקר התעוררו תושבי אשקלון לקול אזעקה בסביבות 7:00, ואחר כך נשמעו קולות הנפץ.

הרקטה נפלה באזור בו נמצאים בתי ספר וגני ילדים בין כמה מבנים, קרוב מאוד לבית ספר יסודי. נזק קל נגרם למספר בתים.

 

חיים אסוקר, המתגורר סמוך למקום הנפילה, סיפר ל-ynet: "הכנתי בדיוק קפה בדרך לצאת מהבית. שמענו את האזעקה, אבל אין לנו פה מיגון והמקלט שלנו סגור, ואז שמעתי פיצוץ חזק מאוד. כל הבית רעד. אמא שלי שיצאה לחלון הבחינה במשהו שעף ממש מולה ונפל ליד הבניין"

 

בהכנת הידיעה השתתפו שמוליק חדד ועלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום נפילת הרקטה
צילום: אמיר כהן
כוחות ההצלה קבעו את מותה של האשה
צילום: אמיר כהן
מומלצים