שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נוסעת נכה? שלמי על כיסא הגלגלים

  נהג מונית חייב נוסעת נכה לשלם עבור הובלת כיסא הגלגלים שלה. בית המשפט לתעבורה הרשיע אותו בשני סעיפי אישום

  אין גבול לחוצפה: נהג מונית דרש מנוסעת תשלום מיוחד עבור הובלת כיסא הגלגלים שלה. בית המשפט לתעבורה בתל-אביב הרשיע אתמול (ב') נהג מונית, שהתנה את הסעתה של נוסעת בתשלום מיוחד של 25 שקל עבור הובלת כיסא הגלגלים שלה, וזאת בנוסף למחיר הנסיעה הרגיל. לאחר שדחתה הנוסעת את התנאי שהציב, סירב נהג המונית להסיעה.

   

  להגנתו, טען נהג המונית כי דרש תשלום מיוחד עבור הובלת כיסא הגלגלים, מאחר שהיה חדש ולא היה מודע לחוק, האוסר על גביית כל תשלום בגין הובלת עגלות נכים. עוד טען הנאשם כי סירב לבצע את הנסיעה מאחר שכיסא הגלגלים לא נכנס לתא המטען של המונית שלו.


  החוק קובע: אסור לנהג מונית לגבות תשלום בגין הסעת כיסא גלגלים של נכה (צילום ארכיון: תומריקו) 

   

  בית המשפט דחה מכל וכל את טענות נהג המונית, שהודה כי דרש מהנוסעת תשלום מיוחד עבור הובלת כיסא הגלגלים. השופט עופר נהרי דחה גם את הטענה כי תא המטען של המונית לא הצליח להכיל את כיסא הגלגלים של הנוסעת. את הרקע לדחיית הטענה סיפק נהג המונית עצמו: "תמוה בעיני, הכיצד מי שטוען שעגלת הנכים לא נכנסת למונית, מבקש 25 שקל עבור הובלתה", פסק השופט, "אם העגלה אינה נכנסת למונית ולא ניתן להובילה, מדוע בכלל יש להתנות את הובלתה בתשלום?! ואם ניתן להובילה בתשלום, הרי שניתן להובילה".

   

  בדבריו, השופט התייחס גם לאמינותו של נהג המונית, אשר הודה בבית המשפט בדרישת תשלום נוסף מנוסעת, אך בעת חקירתו במשרד התחבורה - הכחיש זאת מכל וכל. "שינוי זה בגרסת הנאשם... אינו תורם לאמינות שאוכל, בכל הכבוד, ליתן בעדותו".

   

  לאחר שמיעת העדויות, הרשיע בית המשפט את נהג המונית בשני סעיפי האישום שעמדו נגדו: סירוב לבצע שירות בר פיקוח, והעמדת תנאים לביצוע שירות בר פיקוח, וזאת בניגוד לחוק הפיקוח על מצרכים ושירותים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  השופט: שינוי גרסת הנאשם אינו תורם לאמינותו
  צילום: רויטרס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים