שתף קטע נבחר

גרשון מנע משולש: בית"ר זכתה בגביע המדינה

בדרך לדאבל: הירושלמים ניצחו את הפועל ת"א 4:5 בפנדלים (0:0 אחרי 120 דקות), זכו בגביע ראשון מאז 1989 ומנעו מהאדומים גביע שלישי ברציפות. קפטן העבר של האדומים דייק מהנקודה הלבנה, קאלה עצר את הבעיטות של דגו ועובד

אפשר להתחיל לחגוג דאבל היסטורי - האליפות עוד לא לגמרי מובטחת, אבל בית"ר ירושלים, שזכתה הערב (ג') בגביע המדינה אחרי שגברה 4:5 בבעיטות הכרעה על הפועל תל אביב (0:0 בתום 120 דקות), אמורה לרשום את שמה על שני התארים, לראשונה בהיסטוריה שלה. הצהובים, שלא זכו בגביע מאז 1989, חגגו על חשבון חניכיו של אלי גוטמן, שזכו בתואר בשנתיים האחרונות.

 

 

120 הדקות לא התעלו לרמה גבוהה והקבוצות התקשו להגיע למצבים ליד שני השערים, למעט קורה של ברוך דגו במחצית הראשונה והחמצה של טוטו תמוז, שניות לפני ההארכה. במעט ההזדמנויות שכן היו, טברטקו קאלה ו-וינסנט אניימה היו עירניים ושמרו על רשת נקייה.

 

את בעיטות ההכרעה השוער של בית"ר סיים כגיבור של הערב, כאשר עצר שתי בעיטות קריטיות. האחת, כאשר ברוך דגו ניגש לבעוט את הבעיטה החמישית והיה יכול להעניק את הגביע לאדומים והשנייה, אחרי בעיטה של ראובן עובד, הכריעה את המאבק ושלחה את שחקניו של יצחק שום לחגוג עם הקהל הצהוב. קפטן העבר של האדומים, שמעון גרשון, דייק בבעיטה השישית וסיים כמנצח הגדול, ביחד עם קאלה.

 

עוד לפני המשחק, בחיפוש שערכו בלשי המשטרה אצל מספר אוהדים בירושלים, בחולון ובנתניה נמצאו שתי אבוקות ורימוני עשן אותם על פי החשד התכוונו להדליק ולהשליך הלילה במשחק. משטרת ירושלים עצרה ארבעה חשודים, שניהם מהם קטינים והם יובאו מחר להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.


אנסומבו אלברמן ובואטנג נלחמים על הכדור  (אלי אלגרט)

 

פנדלים

גל אלברמן ניגש לבעוט ושלח טיל פנימה, 0:1 לבית"ר.

יגאל אנטבי בעט ראשון להפועל וכבש גם כן, 1:1

מיכאל זנדברג לא התבלבל גם הוא, 1:2 לבית"ר

ואליד באדיר בעט מתחת לגוף של קאלה, 2:2.

עידן טל בעט מדוייק לפינה השמאלית של אניימה, 2:3 לבית"ר.

פאביו ג'וניור ניגש לבעוט ושלח פצצה לחיבורים, 3:3.

דרק בואטנג בעט רביעי, אך אניימה הציל, עדיין 3:3.

שי אבוטבול בעט רביעי להפועל וכבש ללא בעיה, 3:4 להפועל.

טוטו תמוז בעט חמישי לבית"ר ושלח טיל לרשת, 4:4.

ברוך דגו ניגש לפנדל המכריע והחטיא, עדיין 4:4.

שמעון גרשון בעט שישי - אניימה כמעט הגיע, אך פנימה, 4:5 לבית"ר.

ראובן עובד היה חייב לכבוש, אך קאלה עצר והעניק את הגביע לבית"ר.

 

מהלך המשחק

כבר אחרי 50 שניות, חילופי מסירות בין שחקני בית"ר השאירו את בן שושן במצב טוב ברחבה, אך הבעיטה שלו נהדפה על ידי הגנת הפועל. כשחלפו שש דקות על השעון הגיע כדור תועה לרגלי עידן טל שבעט ברגל ימין כדור שחלף מטר מהעמוד. בית"ר היתה טובה יותר בדקות הראשונות ובדקה ה-17 נפסקה לה בעיטה חופשית מ-17 אחרי עבירה על רומולו, אך עידן טל הטיס את הכדור לשמיים.

 

כעבור שתי דקות פרץ רומולו, עקף את כל ההגנה של הפועל ושחרר טיל למרכז השער, אך אניימה היה במקום להדוף. הפועל לא הצליחה לייצר משחק מסירות במרכז המגרש, השליטה הבית"רית נמשכה ובדקה ה-34 היא כמעט נענשה אחרי שאבירם ברוכיאן סובב כדור חופשי מ-25 מ' שחלף סנטימטרים מהקורה של אניימה.

 

חלפה דקה וברוך דגו איכשהו מצא עצמו לבד מול קאלה, אך פגש רק את הקורה. בהתקפה הבאה נשלח טלקיסקי לרחבה, יואב זיו ניסה לפגוע בכדור, אך פגש את הפרצוף של הבולגרי, מאיר כהן התעלם. הפועל נכנסה למשחק ובדקה ה-38 הגיעה לעוד הזדמנות מצויינת אחרי שטלקיסקי הגביה כדור נהדר לראש של ארבייטמן, אך קאלה יצא מצויין ועצר, 0:0 בסיום המחצית הראשונה.


אוהדי בית"ר. הגיעו בהמוניהם לר"ג בתקווה לדאבל היסטורי (אלי אלגרט)

  

שתי דקות מפתיחת המחצית השנייה הגיעה בית"ר למצב מצויין אחרי שאלברמן הכניס כדור מצויין למחליף, זנדברג, שהכניס כדור לרחבה, אך ברוכיאן הגיע לא טוב לכדור ושלח אותו החוצה. בית"ר שוב החלה ללחוץ ובדקה ה-56 הגיע זנדברג למצב בעיטה טוב ברחבה, אך הכדור שהוא בעט נהדף על ידי ההגנה האדומה.

 

הפועל הגיעה להזדמנות הראשונה שלה בדקה ה-65 אחרי שדגו הכניס כדור לפאביו ג'וניור, שבעט מזוית קשה לרשת החיצונית. אלברמן כמעט כבש את הראשון 13 דקות לסיום אחרי שירה כדור אדיר שנהדף אליו מהגנת הפועל, אך אניימה התעופף והדף לקרן.

 

ארבע דקות לסיום טוטו תמוז היה לא רחוק מלהכריע את המאבק אחרי שאלבארס הכניס לו כדור ברחבה, הגנת הפועל התקשתה להרחיק ולמזלה אניימה יצא מצויין והדף את הבעיטה שלו לקרן. חלפה דקה ועידן טל גנב כדור במרכז המגרש ומסר לטוטו תמוז שדהר לרחבה, אך במקום למסור חזרה לטל, הוא בעט רע החוצה. מהעבר השני טלקיסקי פרץ באגף ימין ומזוית קשה בעט לרשת החיצונית.


דגו ובואטנג. הקשר הדביק כדור לעמוד במחצית הראשונה (אלי אלגרט)

 

בתוספת הזמן אלבארס הגיע לשני מצבים בתוך הרחבה, אך אניימה הציל. שניות לפני השריקה עידן טל שלח כדור מדוד מהאגף השמאלי לראשו של תמוז, שנגח סטימטרים מהקורה, 0:0 בתום 90 דקות.

 דקה בתוך ההארכה ניסה זנדברג מסף הרחבה, אך אניימה קלט. חלפו שבע דקות ועידן טל שיחרר פצצה מ-25 מטר שחלפה מטר מהקורה השמאלית, 0:0 בסיום החלק הראשון של ההארכה.

 

בהתקפה הראשונה של חלק השני הגיע דגו לרחבה הבית"רית וסובב ברגל ימין כדור שפספס במעט את המשקוף של קאלה. עשר דקות לסיום פרץ טל משמאל ובמקום למסור לתמוז או זנדברג שהיו פנויים ברחבה, בחר לנסות לבד, אך טופוזאקוב גלש מצויין והרחיק לקרן. כעבור ארבע דקות הכניס אלברמן את תמוז למצב טוב ברחבה, אך תמוז שוב בעט לשמיים, 0:0 בתום 120 דקות, הולכים לפנדלים.


הפועל תל אביב ביתר ירושלים גמר גביע 2008

הרכבים
הפועל תל אביב ציון בית"ר ירושלים ציון
וינסנט אניימה 7 טברטקו קאלה 7
עמרי קנדה 6 כריסטיאן אלבארס 7
אלין טופוזאקוב

 6

שמעון גרשון 6
ואליד באדיר 6 אריק בנאדו 6
יגאל אנטבי 5 יואב זיו 5
שי אבוטבול 5 גל אלברמן 6.5
מזואה אנסומבו (101) 6 דרק בואטנג 7
דמיטר טלקיסקי (111) 5 עידן טל 6
ברוך דגו 5 אבירם ברוכיאן (106) 6
פאביו ג'וניור 5 עמית בן שושן (46) 6.5
שלומי ארבייטמן (53) 5 רומולו (76) 4
מחליפים   מחליפים  
ראובן עובד (53) 5 מיכאל זנדברג (46)  
ביברס נאתכו (101)   טוטו תמוז (76)  
עידן סרור (111)   חן עזריאל (106)  
אלי גוטמן 6 יצחק שום 6
  

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס


פורסם לראשונה 13/05/2008 20:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס, בנאדו, אמסלם והגביע
צילום: אלי אלגרט
מומלצים