שתף קטע נבחר

א-זהאר: זכות השיבה קרובה, ניתן להביס הציונים

בכיר חמאס, שנאם באירוע ברצועת עזה לציון 60 שנה לנכבה הפלסטינית, אמר כי "האגדה הציונית על 'הבלתי מנוצחים' נהרסה. לעולם לא נכיר בישראל, נקים את המדינה הפלסטינית על כל שטחי פלסטין. דם בנינו ההרוגים ירדוף את הציונים"

מי אמר רגיעה? בכיר חמאס, מחמוד א-זהאר, אמר היום (ד') באירוע שהתקיים ברצועת עזה לציון 60 שנה לנכבה לפלסטינים כי "זכות השיבה קרובה מתמיד". לדבריו, באוגוסט 2005 (ההתנתקות - ע.ו) וביולי 2006 (מלחמת לבנון השנייה - ע.ו) הוכח כי ניתן להביס את הצבא הישראלי.

 

"הפלסטינים והערבים הצליחו להרוס את התפיסה על עליונותם של היהודים.

האגדה הציונית על 'הבלתי מנוצחים' נהרסה. היום אני חוזר ומדגיש יותר מתמיד: לעולם לא נכיר בישראל.

 

"אנו נקים את המדינה הפלסטינית על כל שטחי פלסטין. כל פלסטין ושמש החירות תשרוף את הציונים. לציונים אני אומר היום - אתם תפסידו, אתם תעזבו ואנחנו נמשיך לרדוף אתכם. דם בנוניו ההרוגים ימשיך לרדוף אתכם לנצח", אמר א-זהאר.

 

אתמול התייחס א-זהאר לביקורו של שר המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, בישראל בניסיון לקדם את מתווה הרגיעה בין ישראל לארגונים הפלסטינים החמושים ברצועת עזה ואמר כי "חמאס לא יציע את גלעד שליט בחינם".  לדבריו, השיחות על חילופי שבויים אינן קשורות לשיחות על רגיעה, ו"מי שסבור שסוגיית שליט תיפתר ללא שיקול דעת, טועה לחלוטין. סוגיית חילופי השבויים נפרדת לחלוטין מסוגיית הרגיעה".  

 

ראש הממשלה, שר הביטחון ושרת החוץ הבהירו לשר המודיעין המצרים במהלך ביקורו בישראל כי קידום המגעים לשחרור החייל החטוף, הוא תנאי להצטרפותה של ישראל להסכם הרגיעה שהשיגה מצרים.

"המבחן הקובע מבחינתי הוא מבחן התוצאה ולא מבחן ההצהרה. כל עוד עזה נשלטת על ידי החמאס היא אחראית לגלעד שליט, ולא יהיו עסקים בעזה כל עוד הוא בשבי", אמרה לבני בפגישה עם סולימאן.

 

נועם שליט, אביו של החייל החטוף אמר אתמול ל-ynet כי לא עולה על הדעת שהסכם רגיעה עם חמאס לא יכלול הסדר לשחרורו בנו. "ממה שאני שומע ויודע גלעד לא כלול בהצעה שהביא איתו סולימאן לארץ. צריך לזכור שזה לא הסכם, זו הצעה שהמצרים מביאים ומנסים לשווק בארץ". שליט הוסיף כי חמאס דחה את מתווה העסקה לשחרורו של גלעד למועד בלתי ידוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-זהאר. אגדה שנהרסה
צילום: רויטרס
מומלצים