שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לורה ועליזה שמעו ילדים שרים את "שיר לשלום"
  הגברת הראשונה של ארה"ב סיירה עם אשת ראש הממשלה בסניף "טיפת חלב" בשכונת קטמון ובמנהרות הכותל בעיר העתיקה. תלמידי בית הספר הדו-לשוני "יד ביד" שרו בעברית ובערבית לכבוד השתיים והעניקו להן ציורים במתנה

  הגברת הראשונה של ארה"ב, לורה בוש, סיירה היום (ד') בירושלים כשהיא מלווה בגברת הראשונה של ישראל, עליזה אולמרט. השתיים סיירו בסניף "טיפת חלב" בשכונת קטמון, בבית הספר הדו-לשוני "יד ביד" ובמנהרות הכותל.  

   

  עם כניסתה לסניף "טיפת חלב" אמרה בוש כי היא "מחכה לראות את הילדים ולראות כיצד הם מטופלים על ידי האמהות והאבות". עובדי הסניף הדגימו לבוש ואולמרט את דרכי הטיפול בילדים וכיצד מבצעים החייאה בתינוקות. לשם ההדגמה התנדבו טלי רבינוביץ', אמו של יפתח בן החודש ואורלי בת השנה. אורלי דווקא נהנתה מההמולה סביבה, גנבה את ההצגה ואפילו בוש העירה: "She is so darling" (היא כל כך מתוקה - נ.ס) 

   

  "מאז שנבחר בעלי לראשות הממשלה, החלטתי לטפח את נושא הילדים והפעוטות כדי לתת להורים כלים לפיתוח מודעות הטיפול בילד והאחריות להורות", אמרה אולמרט לבוש. רעיית נשיא ארה"ב השיבה: "לדעת כיצד לבצע החייאה בילדים - הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בטיפול בילדים. חשוב שהורים יידעו כיצד לטפל גם במקרים בהם ילדים נפצעים".


  אולמרט ובוש בבית הספר "יד ביד", היום (צילום: רויטרס) 

   

  משם המשיכו אולמרט ובוש לסיור בבית הספר הדו-לשוני "יד ביד" שבשכונת פת. הן הצטרפו לשיעור בכיתת הגן בבית הספר. הגננות נטלי וסברין שרו יחד עם הילדים שיר לכבוד השתיים בעברית ובערבית. לשאלת עיתונאים אם הילדים יודעים מי צפויה להגיע לבית הספר, ענו ילדי הגן: "אשתו של נשיא ארה"ב לורה בוש ביחד עם דליה איציק, אשתו של אהוד אולמרט". 

   

  לאחר מכן, שרו הילדים "שיר לשלום" והגברת בוש הודתה להם בחום וקיבלו במתנה ציור מהילדים. לאחר מכן, נפגשו שתי הנשים הראשונות עם תלמידי תלמידי כיתות ב' וה'. הן שוחחו עם הילדים ואלה הציגו להם ריקוד מיוחד לצלילי שירים בעברית וערבית.

   

  לאחר מכן, המשיכו בוש ואולמרט לכיוון העיר העתיקה בירושלים. הדרכים נחסמו לחלוטין בשעה שהשתיים עברו ברחובות העיר במהירות. תושבים רבים נאספו בצדי הכבישים על מנת להביט בשיירה המאובטחת מאוד וחלקם נופפו לשלום. יצויין כי לכל אורך הביקור לא התירו כוחות הביטחון האמריקנים לעיתונאים להתקרב לשתיים ולשאול שאלות.

   

  הסיור המשותף הסתיים בביקור במנהרות הכותל, במהלכו הוצג לשתיים דגם של בית שני. בוש ואולמרט ביקרו במקווה "טהרה" מתקופת בית שני הנמצא באזור המנהרות. בוש הרבתה לחייך ולברך את נוכחים ולעומתה נראתה אולמרט כמי שחשה פחות בנוח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים