שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שרה לוין תנהל את הסימפונית ראשל"צ

  לוין תחליף בתפקיד את אהוד גרוס שהתפטר מתפקידו בינואר. מינויה של לוין, שהיתה שותפה לצוות ההקמה של התזמורת, תיכנס לתוקפה באופן מיידי

  הועד המנהל של התזמורת הסימפונית הישראלית, ראשון לציון, אישר אמש את המלצות חברי הועדה לאיתור מנכ"ל, למנות לתפקיד את שרה לוין, מי שהיתה שותפה לפני כעשרים שנה להקמתה של התזמורת וליוותה אותה לאורך כל השנים.

   

  לוין תחליף בתפקיד את אהוד גרוס, המנכ"ל היוצא, שהחליט להתפטר מתפקידו בחודש ינואר בעקבות תלונה על הטרדה מינית שהגישה נגדו במשטרה אחת העובדות בתזמורת. לוין נבחרה מבין 30 מתמודדים על התפקיד.

   

  היכרותה המעמיקה של לוין עם התזמורת היתה בין היתר מה שהכריעה את הכף. היא היתה שם תחת המנכ"ל הראשון מנחם שי והמנהל האמנותי שמעון כהן, היא היתה שם כשהוחלט לקשור את גורלה של התזמורת באופרה הישראלית החדשה, שם היא משמשת כתזמורת הבית.

   

  היא ניהלה את התזמורת ניהול זמני בתקופת הביניים שבין מנחם שי לאהוד גרוס ולכל אורך הזמן בהם ניהלו אותה מוזיקאלית המנצחים נעם שריף, אשר פיש, מנדי רודן ודן אטינגר. "המינוי הזה הוא מהלך טבעי", אומרים בתזמורת.

   

  במהלך ארבעת החודשים האחרונים פעלה התזמורת ללא מנכ"ל קבוע והיום, עם מינויה של לוין, חוזר הסדר אל כנו. "שרה לוין נענתה לתפקיד המורכב והקשה של ניהול תזמורת סימפונית בישראל לא משום הרצון להיות מנכ"ל, אלא מאותה היכרות בלתי אמצעית עם התזמורת, עם כל נגן, עם היכולות של כולם", נמסר בהודעת הנהלת התזמורת על המינוי, "היא מאמינה ביכולותיה של התזמורת להמריא, לפתח תכניות חדשות, להגיע למחוזות חדשים ביחד עם המנהל המוזיקלי. היא מתעתדת להרחיב את פעילות. בקיץ הקרוב תצא ליון בראש התזמורת לסיור קונצרטים בארגנטינה ובברזיל. על הקונצרטים ינצח דן אטינגר".

   

  לוין מדגישה ואומרת: "כדי לשמור על רמתה הגבוהה של התזמורת אצטרך בין היתר לטפל בשכרם של הנגנים, לדאוג לתמורה גבוהה יותר לאמנים אורחים ולהביא מנצחים טובים יותר.

  כמו שאצטרך לדאוג למסעות רבים יותר לחו"ל על מנת שהתזמורת תזכה להכרה בינלאומית".

   

  מטרות נוספות ששמה לפניה טיפוח הקשר המתמשך עם הקהל של התזמורת. "אנחנו יודעים את טעמו של הקהל", היא אומרת, "נצטרך לנתב את תכניות התזמורת בין הטעם האהוב ובין חובותיה לשמש ככלי ביטוי ליצירות ישראליות וליצירות שחשוב שהתזמורת תנגן אותן ושתיכללנה ברפרטואר שלה".

   

  נגני התזמורת הסימפונית הישראלית, עובדיה והנהלתה מתכוננים בימים אלה לחגיגות פתיחת עונת הקונצרטים העשרים שלה. "זו תהיה עונה חגיגית במיוחד", אומרת לוין, "עם קונצרטים מרשימים ושותפות מלאה בעונה החגיגית של האופרה הישראלית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוין. המקימה הפכה מנהלת
  צילום: מירי שמיר
  לאתר ההטבות
  מומלצים