שתף קטע נבחר

כתב אישום בפרשת ההתאבדות ב-MySpace

אישה בת 49 ממיזורי מואשמת שהתחזתה לנער בן 16 ברשת החברתית MySpace, ושלחה הודעות מטרידות לשכנתה בת 13, שהביאו לבסוף להתאבדותה של הנערה

כתב אישום הוגש בבית משפט פדרלי בארצות הברית נגד לורי דרו, מסנט לואיס שבמיזורי, על מערבותה לכאורה במתיחה שנערכה ברשת החברתית MySpace והביאה בסוף להתאבדותה של הילדה בת ה-13 מייגן מאייר.

 

דרו, 49, שכנתה של משפחת מאייר, מואשמת שעמדה מאחורי פרופיל פיקטיבי ב-MySpace של נער בן 16 בשם ג'וש אבאנס, שיצר קשר עם מאייר.

 

על פי כתב האישום, בעקבות הודעות מטרידות שנשלחו על ידי "ג'וש" למאייר, היא התאבדה בתלייה באוקטובר 2006. בהודעות האחרונה נכתב כי העולם יהיה טוב יותר ללא מייגן מאייר. דרו מואשמת בקשירת קשר, ובקבלת גישה למידע על מאייר במרמה.

 

בכתב האישום נכתב עוד כי דרו ושותפיה "עשו שימוש במידע שקיבלו באמצעות MySpace (מההתכתבות עם מאייר) על מנת לייסר, להטריד, להשפיל ולהביך את החברה הקטינה ברשת החברתית", וכי מחקו את הפרטים באתר לאחר ההתאבדות. אם תורשע בכל הסעיפים, עשויה דרו להישלח ל-20 שנות מאסר.

 

"האינטרנט הוא עולם בפני עצמו", אמר סלבדור הרננדז, סוכן ה-FBI שטיפל בפרשה, על אנשים לדעת כמה רחוק הם יכולים ללכת לפני שהם חייבים לעצור. הם ניצלו חולשה של נערה. בין אם הנאשמת היייתה יכולה לראות את התוצאות ובין אם לאו, היא אחראית למעשיה", הוא הוסיף.

 

דרו מכחישה את יצירת הפרופיל בידיה, ועורך הדין שלה אמר כי ההאשמות לא רגילות, ומעוררות תמיהה. המשפחה של לורי דרו סירבה להגיב לעיתונאים שהגיעו לביתה.

 

"האישה הזו הייתה צריכה לעמוד בפני האישומים האלה מאז שגילינו מה קורה, ומאז שהיא החליטה לקחת חלק בתרגיל המגוחך הזה", אמרה טינה מאייר, אימה של מייגן. אביה של מייגן, רון, החי בנפרד מהאם, סיפר כי החל לדמוע מאושר כששמע על כתב האישום. טינה מאייר אמרה כי הפרידה נבעה בין השאר מהתאבדות בתה.

 

מ-MySpace נמסרה הצהרה לפיה החברה משתפת פעולה עם הפרקליטות בארה"ב, ו"לא סובלת בריונות-רשת". התובע בארה"ב ציין כי זו הפעם הראשונה שנעשה שימוש בחקיקה על גישה למחשבים מוגנים בהקשר של רשתות חברתיות. בעבר נעשה בחקיקה שימוש לטיפול בהאקרים. התובע ציין כי הנערה ו-MySpace הם קורבנות בפרשה.

 

רבקה לונרגאן, תובעת לשעבר בארצות הברית, אומרת כי השימוש בחוק עשוי להוות אתגר, כי הפשעים שהוא מכסה לא כוללים משלוח הודעות מטרידות. עם זאת, היא מציינת כי השופטים עשויים להיענות לבקשה במקרה הזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טינה מאייר עם תמונות ביתה
צילום: איי פי
מומלצים