שתף קטע נבחר

בועז יונה החליט לחזור לישראל "בשל הבדידות"

מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר כלוא מאז אוגוסט אשתקד באיטליה, בעקבות צו מעצר בינלאומי, שהוציאה נגדו משטרת ישראל. כבר חודשים רבים הוא מנהל מאבק נגד הסגרתו לארץ, אך כעת החליט לוותר ולעמוד לדין בישראל. מקורביו של יונה אמרו ל-ynet כי הבדידות והנתק ממשפחתו הביאו להחלטה

מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר, בועז יונה, יוסגר בימים הקרובים לישראל. יונה, היושב בכלא האיטלקי, הודיע כי בכוונתו לוותר על ההליכים נגד הסגרתו ולחזור לישראל. פרקליטו, עו"ד יאיר גולן, אמר כי "לאור העובדה שההליכים המשפטיים נמשכים זמן רב, בועז החליטה לחזור ארצה". מקורביו של יונה אמרו ל-ynet כי הבדידות והנתק ממשפחתו הביאו להחלטה.

 

יונה נתפס ונעצר בסמוך למילאנו בסוף אוגוסט אשתקד על ידי משטרת איטליה, בעקבות מידע שקיבלה ממשטרת ישראל ולאחר שהוצא נגדו צו מעצר ישראלי ובינלאומי.

 בימים שלאחר מכן הגישה ישראל בקשת הסגרה לרשויות האיטלקיות במסגרת אמנת ההסגרה ההדדית עליה חתומות המדינות. בית המשפט בוונציה קבע כי יוסגר, אולם יונה התנגד להחלטה להסגרה ויזם הליכים שמנעו אותה עד כה.

 

מאז קריסת חברת "חפציבה" טרם נמצא פתרון של קבע למצבם של אלפי רוכשי הדירות, כרגע נתונה קבוצת החברות שבקבוצת חפציבה במצב של הקפאת הליכים. 

 

יונה טען לפני כמה חודשים בראיון לעיתון איטלקי כי הוא "קורבן פוליטי של הבנקים ושל השינוי במדיניות ממשלה”. לדבריו, מדינת ישראל בגדה בו.

 להאשמה כי החל בפרויקטים במקום שלא יכול היה לבנות השיב יונה: ”לחלק מהמשבר יש בסיס פוליטי, כי בעוד שהממשלה הקודמת עודדה בנייה מעבר לקו הירוק, הממשלה החדשה, מרכז-שמאל, הפסיקה את התקציבים וגרמה לנזקים חמורים".

 

לפני כחודש התראיין יונה ל"ידיעות אחרונות" וביקש סליחה: "עשיתי הכל כדי שהרוכשים יקבלו את דירותיהם. נכשלתי, אבל בטח לא גנבתי", אמר מהכלא באיטליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז יונה. הוא חוזר
באדיבות חדשות ערוץ 2
מומלצים