שתף קטע נבחר

ההורים רבים? הילד יוריד את הכיפה

תנועת התשובה "ראש יהודי" טוענת כי אחוז ניכר מהדתיים לשעבר חזרו בשאלה לאחר שחוו קשר זוגי לא נכון של הוריהם, ורק מיעוטם עזב את הדת מטעמים אידיאולוגים. כעת מבקשים בתנועה "להקדים רפואה למכה" ומחר יפתחו קורס מיוחד ל"העצמת זוגיות"

היא הקימה "בית יהודי" בלב תל אביב, קירבה רבים לזרם התורני-לאומי ולאחרונה פתחה את "קורס המרצים והשליחים התשיעי" בו היא מעניקה "תכנים וכלים הלכה למעשה בעבודת הקירוב". 10 שנים אחרי שנוסדה מבקשת תנועת התשובה הציונית "ראש יהודי" לשנות כיוון ולהרחיב אופקים, ומחר היא תפתח באוניברסיטת בר אילן "קורס העצמת זוגיות" המיועד לזוגות בשנות הנישואין הראשונות.

  

במסגרת הקורס, שייערך בבניין המדרשה לבנות של האוניברסיטה בשיתוף עם תנועת "אמונה", ירצו רבנים ומטפלים זוגיים על "חיזוק הקשר הזוגי והענקת כלים אישיים להתמודדות עם משברים ולתיאום ציפיות בין בני הזוג".

 

ב"ראש יהודי", שבמקביל פתחו באחרונה גם קורס הכנה לקראת הקמת משפחה, מדגישים כי היעדים להעמקת הזהות היהודית והחזרה בתשובה לא השתנו, ואין בכוונתם לפנות לכיוונים חדשים. ומה הקשר בין זוגיות נכונה לחזרה בתשובה? "בבדיקות שערכנו, חלק גדול מאלה שעוזבים את הדת אומרים שמשברי הזוגיות של ההורים שלהם גרמו לכך, ורק מעטים חוזרים בשאלה מטעמים אידיאולוגיים", אומרים בתנועה, "אנחנו חושבים שהעבודה על העצמת הזוגיות היא גורם חשוב שעשוי במידה מסוימת להקדים רפואה למכה". 

 

"טיפול זוגי זה לא בושה"

בקורס החדש, שיכלול עשרה מפגשים, ידונו בשלל נושאים המטרידים זוגות צעירים, כמו השאלה למה להתחתן וכן היעדר כלים וטכניקות לבניית חזון הנישואין. בנוסף ילמדו המשתתפים על תקשורת תקינה בין בני זוג, חיי אישות וסיפוק מחיי נישואין, שליטה והכוונה של רגשות ודרכי ביטויים, הקשר עם ההורים, התחדשות ומניעת שחיקה. 

 

בין המרצים: הרב אלישע אבינר, אבי ואילנה בלידשטיין, הרב משה ברלינר, ד"ר אנה רובל, ד"ר דוד היבנר, הרב אלישיב קנוהל, הרב דניאל ניקריטין, ענבל והרב אליעזר מלמד, הרב יהושע שפירא והרב אהר'לה הראל. בנוסף תתקיים במסגרת הקורס הופעה של הזמר החסידי ירמיהו והצגת יחיד של השחקן חגי לובר מתיאטרון "אספקלריא". 

 

מנכ"ל "ראש יהודי" ישראל זעירא אמר ל-ynet: "הקורס נערך בעקבות פניות רבות של זוגות נשואים, דתיים וחילונים, שמרגישים שהעולם הפוסט מודרני בו אנו חיים לא רואה ערך בחיי משפחה, הבאת ילדים, מחוייבות ונאמנות לבן זוג. האמירה שאנחנו מבקשים לשדר במהלך הזה היא שהקמת משפחה היא מצווה לא פחות גדולה מהמצוות האחרות. האהבה בין בעל ואישה היא בעצם אותה אהבה של אדם כלפי הקב"ה. משם היא יונקת".

 

זעירא הוסיף כי "בקורס הזה יהיו רק 40 זוגות, ולא עם ישראל כולו, אבל אם נתחיל במגמה הזו אנשים יבינו שללכת לטיפול זוגיות זה לא בושה, ולא רק מי שעומד להתגרש עושה את זה. כך נגיע למצב בו עשרות אלפי זוגות מישראל ישקיעו בזוגיות שלהם באופן קבוע. ברור שבית יציב ובריא הוא היסוד גם להשקפת עולם ולתפיסת עולם רצינית".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים