שתף קטע נבחר

בגלל הסרטן: אולמרט יעבור הלילה בדיקת הדמיה

בהנחיית רופאיו, ובעקבות בדיקת ביופסיה, יעבור הלילה ראש הממשלה בדיקת הדמיה למעקב אחר מצב הגידול בערמונית. אולמרט היה אמור לעבור ניתוח להסרת הגידול, אך ההליך נדחה וטרם נקבע מועד חדש לביצועו

חקירות וחשדות? הסרטן לא עוצר. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יעבור הערב (יום ב') בבית החולים הדסה עין-כרם בדיקת הדמיה (MRI) כדי לעקוב אחר התפתחות הגידול הסרטני בערמונית. הבדיקה תיערך בהכרה מלאה, ללא הליך של נבצרות - ובתומה צפוי אולמרט לחזור לביתו.

  

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הבדיקה נקבעה בעצת רופאיו בעקבות ביופסיה נוספת שנערכה לו.

עוד נמסר כי מדובר בהליך שגרתי ומקובל, במסגרת המעקב הרפואי. משך הבדיקה המשוער הוא כשעתיים, והיא נקבעה להיום מאחר שראש הממשלה ביקש לערוך את הבדיקה לאחר ביקור בוש.

 

בלשכת אולמרט אומרים כי הוא ימשיך לתפקד כרגיל. לוח הזמנים יימשך עד 20:00, ולאחריו - יתפנה לענייני הבדיקה. ה-MRI היא שיטת הדמיה המשתמשת בשדות מגנטיים חזקים ובגלי רדיו כדי ליצור הדמיות, ללא שימוש בקרינה.

 

בסוף אוקטובר אשתקד כינס אולמרט מסיבת עיתונאים דרמטית והודיע לציבור שבגופו התגלו סימנים ראשונים לסרטן הערמונית. ראש הממשלה סיפר לעיתונאים כי הוא עובר "בדיקת סקר שנתית" המאפשרת גילוי ואבחון מוקדם של המחלה. לדבריו, לאחר שחזר מביקור קצר ברוסיה - התגלו הסימנים.  

 

"זהו גידול מיקרוסקופי נטול גרורות, שניתן להסירו בטיפול קצר", פירט ראש הממשלה. על פי האבחון הרפואי,

כך מסר, אין צורך בהקרנות או בכימותרפיה. אולמרט סיפר אז כי הוא ייאלץ לעבור ניתוח להסרת בלוטת הערמונית, כנראה לאחר ועידת אנאפוליס.

 

אלא שבסוף דצמבר הוחלט על דחיית הניתוח. מקורביו אמרו אז ל-ynet כי המחשבה הראשונית היתה שהניתוח יהיה כמה

שבועות אחרי אנאפוליס, אלא שלאחר שבהתייעצות עם מומחים שונים התברר שמדובר בגידול קטן ו"ניתן למשוך את הזמן כל עוד הגידול במעקב".

 

לכשיעבור אולמרט את הניתוח, ייאלץ לשהות בביתו במשך שלושה ימים. ולאחר מכן, למשך שלושה עד ארבעה שבועות, תירשם פגיעה מסוימת בתפקודו. בעת הניתוח עצמו אפשר שממלאת-מקומו של אולמרט, ציפי לבני, תיכנס לנעליו - זאת בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, ובכפוף להחלטתו על "נבצרות זמנית".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים