שתף קטע נבחר

המשטרה: אולמרט ייחקר בשישי בבוקר

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע למשטרה שיוכל להיחקר ביום שישי בבוקר. זו תהיה הפעם השנייה שייחקר על פרשת "מעטפות הכסף", שקיבל לכאורה ממשה טלנסקי

המשטרה הודיעה הבוקר (יום ג') כי תחקור את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפעם השנייה ביום שישי ב-10:00. בהודעת המשטרה נאמר כי "בדקות אלו תואמה חקירתו השנייה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, במסגרת החקירה המתנהלת ביאח"ה".

 

הבוקר דיווח "ידיעות אחרונות" כי ראש הממשלה הודיע למשטרה באמצעות פרקליטיו שיוכל להיחקר ביום שישי בבוקר, אך המשטרה מסרה שלא קיבלה על כך הודעה עד הבוקר: "בעקבות הפרסומים בתקשורת ובעקבות פניות כתבים, הרינו להבהיר בזאת כי עד כה טרם נתקבלה בקשה באמצעות פרקליטיו של ראש הממשלה לתיאום מועד חקירתו, ומכאן שטרם נקבע מועד", נאמר בהודעה מוקדמת של המשטרה.

 

אמש העריכו במשרד המשפטים כי הליך ההעדה המוקדמת של טלנסקי בבית המשפט לא יתקיים כמתוכנן ביום ראשון, גם אם בית המשפט העליון ידחה בסופו של דבר את ערעורו של ראש הממשלה בסוגייה זו.

 

פרשת "מעטפות הכסף" הגיעה אתמול לבית-המשפט העליון, בעקבות ערעור שהגיש ראש הממשלה נגד החלטת המחוזי ועמדת פרקליטות המדינה. פרקליט המדינה, משה לדור, הסביר מדוע העדות המוקדמת חיונית לטיפול בתיק. טלנסקי עצמו, טוענת המדינה, חשוד בפרשה - ואין לסמוך על הבטחתו שישוב ארצה להעיד. "המסקנה היא שעם כל החולשות והקשיים שהועלו בצדק, ואליהם מצטרפים התחושות והקשיים חסרי התקדים שעמם מתמודדות התביעה והחקירה - אין מנוס להעיד אותו לפני שהוא עוזב את הארץ".

 

מנגד טען פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר: "ראש הממשלה לא זכאי לזכויות יתר, אבל לא יעלה על דעתנו כי הוא ישוחרר מכל זכויותיו של אזרח רגיל או נחקר רגיל. אני חש שטוב היה לולא היינו צריכים לפתוח באמירה זו. אין לבקשה תקדים, נחיצות או ראיה התומכת בעמדת הפרקליטות, שיש חשש שאי-אפשר יהיה לגבות את עדותו של טלנסקי. המשמעות של התרת העדות המוקדמת היא שינוי מהותי של הסדר הדין הפלילי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ראש הממשלה, אהוד אולמרט
צילום: AP
מומלצים