שתף קטע נבחר

אחרי שנה: ח"כ ברכה בא לחקירה

בהתערבות יו"ר הכנסת, נעתר יו"ר חד"ש להיחקר - בחשד שתקף שוטר ואזרח בהפגנות נגד מלחמת לבנון השנייה. פעילי ימין צעקו לעברו: "במדינה אחרת היו תולים אותך". ברכה: "השוטרים הם שנהגו באלימות באותה הפגנה. המשטרה הפכה למשטרת דעות, הם בעצמם עיכבו את החקירה"

לא רק ראש הממשלה מבקש לדחות חקירות? במשך יותר משנה ביקשו חוקרי היחידה הארצית של המשטרה לחקירות בין-לאומיות ופשיעה חמורה, לחקור את חבר הכנסת מוחמד ברכה, יושב ראש סיעת חד"ש, בחשד לתקיפה. רק בהתערבות יושבת ראש הכנסת הוא נעתר - והיום (ג') בצהריים התייצב לחקירה. הוא טוען שדווקא המשטרה התעכבה.

 

הוא נחקר בתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים, בחשד שתקף אזרח ושוטר בשתי הפגנות שונות במרכז הארץ בשנת 2006, על רקע המחאה נגד מלחמת לבנון השנייה.

 

במשך למעלה משנה התעלם ברכה מבקשותיהם של החוקרים. לאחרונה, ולאחר שראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו, פנה בין היתר ליושבת ראש הכנסת, דליה איציק, נענה יו"ר חד"ש לפניות. הוא תיאם את הפגישה עם המשטרה, והיום התייצב כאמור לחקירה.

 

עשרה פעילי ימין קיצוני, בהם איתמר בן-גביר, חיכו לברכה בכניסה לתחנה וצעקו לעברו: "אתה מחבל. במדינה אחרת היו תולים אותך". בתום החקירה, חבט פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, במכוניתו של ברכה כשזה יצא ממתחם התחנה. המשטרה עיכבה את מרזל לחקירה.

 

"הקלטת שהציגו כהוכחה - בדיחה"

ברכה אמר ל-ynet בסיום חקירתו: "יצאתי מהחקירה באותה תחושה שנכנסתי אליה - שהכל מפוברק. זו פרובוקציה של המשטרה שרצתה למנוע את הפנייה שלי למחלקה לחקירות שוטרים, שכן הם אלו שנהגו באלימות באותן הפגנות שהיו ברישיון".

 

ברכה, שמכהן כחבר כנסת מזה תשע שנים, טוען כי במהלכן זומן שבע פעמים לחקירות משטרתיות שונות. "בכל חקירה וחקירה יצא שהכל בדיות, ודברים שאין בהם יסוד, כך זה שמדבר בעד עצמו". 

 

עוד טען חבר הכנסת, שבמשטרה הוצגה בפניו קלטת באמצעותה ניסו להוכיח שאכן תקף שוטרים,

 אך "זו בדיחה - בקלטת רואים אותי עומד בתווך בין השוטרים למפגינים ומנסה להרגיע את הרוחות".

 

לטענת המשטרה שסירב להגיע לחקירה, ענה ברכה: "ראיתי בחקירה פרובוקציה מלכתחילה, ביקשתי מהמשטרה לתאם מועד ומקום, אולם הם סירבו עד שקבענו את התאריך של החקירה שהתקיימה היום".

 

בעוד כעשרה ימים צפוי להיפתח משפטו של בנו של ברכה, שאף הוא השתתף באותה הפגנה. כתב האישום הוגש לבית המשפט לנוער בתל-אביב. "כמו שמפברקים על האבא, כך מפברקים גם על הילד", הוסיף חבר הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ ברכה. נחקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים